Valmierā notiks starptautiskā spēle “CLEAN GAMES BALTIC CUP”

Jau trīs gadus pēc kārtas Baltijas valstis ir sanākušas kopā, lai piedalītos “Clean Games Baltic Cup” – Tīro Spēļu Baltijas kausā, kas tradicionāli norit Pasaules Talkas dienā „World Cleanup Day” – 18.septembrī.

Atšķirība starp tradicionālu talku un šo spēli ir sacensību gars – dalībnieki, vācot atkritumus, vāc arī punktus, savstarpēji cīnoties par pirmo vietu, gan starp komandām savā valstī, gan valstīm – starptautiskā līmenī.

“Clean Games” organizē šīs starptautiskās sacensības kopš 2019.gadā, kad pirmais “Clean Games Baltic Cup” kļuva par ikgadēju septembra tradīciju. 2020.gadā Baltijas Kausā piedalījās 7 valstis, šogad tās ir jau 10 valstis. 2020.gadā Amerikas Savienotās Valstis (ASV) Baltijas Kausu aiznesa jau tālāk pasaulē, un 20 pilsētas dažādās valstīs tika vienlaicīgi uzkoptas, tādējādi padarot šo spēli par starpkontinentālu pasākumu.

Kampaņas “Clean Games” pārstāvis mūsu valstī ir “Latvijas Zaļā kustība” (LZK), uzticot Baltijas kausa organizēšanu un norisi mums – LZK Jauniešu nodaļai. Mēs kampaņas spēles norisei izvēlējāmies Valmieru, kuras vārds tagad ieies šīs kampaņas vēsturē kā pilsēta, kas pārstāvējusi Latviju.

Baltijas Kausa spēle notiek sadarbībā ar mūsu starptautiskajiem partneriem – Koalīciju Par Tīru Baltiju (Coalition Clean Baltic), Regeneration 2030, The Baltic Sea Challenge, Baltijas Pilsētu Apvienību, Baltijas Jūras Valstu padomi, ARS Baltica un Baltijas Universitāti.

Savukārt “Clean Games Baltic Cup Valmiera 2021” organizēšanā mūsu sadarbības partneri un atbalstītāji ir Valmieras Novada pašvaldība un uzņēmumi – SIA Wunder, SIA Storent, SIA Decibel, SIA Cereta, SIA Jūras laivas un māksliniece Sirkbirb.

Sacensības ir bez zaudētājiem, jo balvas būs visiem, bet trim uzvarētāju komandām tās būs īpašas! Spēlē var piedalīties katrs, piesakot savu komandu aplikācijā “Clean Games”.

Spēles norise – 18. septembris, plkst. 11:00 Valmierā,
Disku golfa parkā “Pauku priedes”

Plašāka informācija:

https://sites.google.com/zalie.lv/baltijas-kauss-valmiera21/clean-games
https://zalie.lv/clean-games-baltic-cup-valmiera-2021/#more-3431

Informācija:
Terēza Šulca
t.m. 27788082