Valmierā notiks seminārs par energoefektivitātes uzlabošanas iespējām mājsaimniecībās un valsts finanšu atbalsta pieejamību

seminārs

Otrdien, 12. jūlijā plkst. 16:00 Valmierā (Rīgas ielā 10, Valmieras Kultūras centra 3. stāva zālē) iedzīvotājus aicina uz bezmaksas semināru “Energoefektivitāte mājsaimniecībās. Soli pa solim”. Tajā interesentiem tiks stāstīts gan par valsts pieejamo finanšu atbalstu energoefektivitātes uzlabošanai mājsaimniecībās, gan arī eksperti sniegs padomus, kādas tehnoloģijas labāk izvēlēties un kam noteikti pievērst uzmanību, lai investētos finanšu līdzekļus atpelnītu pēc iespējas ātrāk.

PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS DALĪBAI SEMINĀRĀ (līdz š.g. 12 jūlijam plkst.12:00; vietu skaits ierobežots)

Seminārā tiks aplūkotas dažādas tēmas, kas ir saistošas ikvienam, kurš vēlas dzīvot energoefektīvi, taupot gan enerģiju, gan naudu. Dalībnieki varēs uzzināt, kā atrast sev piemērotāko saules paneļu risinājumu, kas jāzina, pārejot no fosilā kurināmā apkures uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiskajiem risinājumiem. Seminārā piedalīsies arī pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un finanšu institūcijas Altum, lai pastāstītu par valsts piedāvātu finanšu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai mājsaimniecībās, tostarp atbildēs uz jautājumiem par individuālām situācijām, piemēram,  ja radušās šaubas par atbilstību programmas noteikumiem.

Papildus tam, vērtīgi būs uzzināt par jauno Eiropas Savienības elektroierīču energoefektivitātes marķējumu, kurā skalas atzīmes A+, A++ un A+++ vairs netiek izmantotas.

Pasākumā semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar Smart Living interaktīvu bezmaksas rīku mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

Semināru ciklu organizē projekts “Smart Living”, aicinot sabiedrību izzināt dažādas ar energoefektivitāti saistītas tēmas un saņemt ekspertu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Semināri līdz šim bijuši ļoti plaši apmeklēti.

Pasākumi ir bez maksas, tie notiek ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Par “Smart Living”

Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Jautājumiem: Eva Meijere, projekta “Smart Living” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, 

*Augstāk minētā informācija šajā publikācijā atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.