Valmierā notiks projekta “Mākslinieks ir klātesošs” seminārs skolotājiem

Valmierā notiks seminārs skolotājiem “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās”

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) aicina skolotājus uz pieciem semināriem, kuros būs iespēja iepazīties ar LCCA izstrādāto piedāvājumu skolām. Semināri notiks martā – klātienē visā Latvijā. Valmierā tas notiks 7. martā martā plkst. 15.00–17.00, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu.

Kopā ar projekta “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” māksliniekiem un radošo komandu skolotāji būs aicināti praktiski darboties, izmēģinot radošas metodes savu mācību stundu papildināšanai, kā arī iepazīties ar projekta laikā izstrādāto metodisko materiālu, kas tapa ciešā sadarbībā ar skolotājiem un radīts ar mērķi veicināt skolotāju izpratni par laikmetīgo mākslu, rosinot idejas par tās iekļaušanu mācību stundās, sasaistot ar “Skola2030” standartu. Tāpat seminārā būs iespēja uzzināt par skolu iespējām pieteikties LCCA programmas “Latvijas skolas soma” darbnīcām.

Projekta koordinatore Lība Bērziņa pauž gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar skolotājiem projekta laikā: “Metodiskā materiāla izveidē piedalījās 32 skolotāji, kuri darbojās ar pilnu atdevi. Tas bija kārtējais pierādījums tam, ka sabiedrība vēlas uzzināt vairāk par laikmetīgo mākslu, trūkst tikai apkopota informācija. Izveidotais materiāls būs saistošs ikvienam interesentam, kas vēlas iepazīt laikmetīgo mākslu tuvāk.”

Projekts “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” uzsākts 2022. gada novembrī ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas sniegto atbalstu, izmantojot EEZ grantus, kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS. Tā laikā īstenotas sešas mākslinieku rezidences skolās Latvijā, semināri māksliniekiem un skolotājiem, laikmetīgās mākslas nometne un skolēnu un mākslinieku kopradītu darbu izstāde festivālā “Survival Kit 14” Vidzemes tirgū.

Apmeklēt seminārus īpaši aicināti skolotāji, skolu darbinieki, kultūrizglītības interesenti, kuri savā mācību saturā izmanto vai vēlas ieviest laikmetīgo mākslu un neformālās izglītības metodes. Dalība pasākumos ir bez maksas, pateicoties EEZ grantiem.

Projekts “Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās” saņem dotācijas 228 713 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros.” Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos. Vairāk informācijas par projektu.

Plašāk šeit.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs