Valmierā notiks militāro mācību “Namejs 2021” noslēguma ceremonija

26. septembrī pēcpusdienā Valmierā, Vienības laukumā, notiks svinīgā militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes noslēguma ceremonija Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīriem un zemessargiem.

Jau ziņots, ka no 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalās Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons mācību laikā pārbaudīs bataljona spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. Militāro mācību laikā Valmieras novada Plāņu un Vaidavas pagastā un Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā bataljona zemessargi un karavīri ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Valmieras novada Trikātas pagastā Medicīnas rotas speciālisti, izvērsīs mobilos cietušo aprūpes centrus, kuros trenēs cietušo stabilizāciju.

Kopā militārajās mācībās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki.

Mācības notiek sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kas sniedz atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošina satiksmes ierobežošanu.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri sniedz iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona

Civilmilitārās sadarbības nodaļa

Tālr.nr.28619184

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi