Vēl tikai 12. un 13. augustā var pieteikties laikmetīgās mākslas darbnīcām bērniem un jauniešiem

Mākslinieks ir klātesošs

No 14. līdz 18. augustam Valmierā notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) starptautiskā projekta Mākslinieks ir klātesošs organizētas radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Vairāk nekā 10 aizraujošu darbnīcu un pasākumu laikā būs iespējams līdzdarboties kopā ar māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas.

Piedalīties aicināts ikviens bērns un jaunietis, kas vēlas radoši līdzdarboties kopā ar māksliniekiem un iepazīt dažādos mūsdienu mākslas izpausmes veidus (instalāciju, glezniecību, deju un kustību, skaņu un dzeju, fotogrāfiju, un daudz ko citu). Darbnīcas, pateicoties EEZ grantu atbalstam, ir bez maksas, tās norisināsies latviešu un angļu valodā.

Programma un pieteikšanās.

Projekts Mākslinieks ir klātesošs, kas tiek īstenots ar EEZ grantu atbalstu, sākās šī gada sākumā, un tā ietvaros mākslinieki Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs darbojās kopā ar bērniem un jauniešiem mākslinieku rezidencēs sešās Latvijas skolās. Vasaras radošās darbnīcas sniegs iespēju laikmetīgās mākslas darbu tapšanā piedalīties ikvienam interesentam, strādājot kopā ar projektā iesaistītajiem māksliniekiem un skolēniem no Latvijas, kā arī pieciem māksliniekiem no Norvēģijas mākslinieku kolektīva TENTHAUS. Radošās darbnīcas galvenokārt paredzētas bērniem un jauniešiem, tomēr vienā no tām – “Un tā tālāk, un tā tālāk” – kopā ar bērniem aicināti piedalīties arī pieaugušie. Darbnīcas notiks Valmieras pilsētvidē – koncertzālē Valmiera, Vecpuišu parkā un Valmieras Jaunatnes centrā Vinda.

“Laikmetīgā māksla nav kaut kas tāls un nesaprotams – ar tās palīdzību varam runāt par jebko, kas indivīdam un sabiedrībai kopumā ir svarīgs, un to mēs vēlamies parādīt šajās darbnīcās,” teic LCCA izglītības projektu vadītāja Māra Žeikare. Domājot par to, kāda ir mākslinieka nozīme sabiedrības vides apziņas veicināšanā mūsdienās un kādus risinājumus klimata krīzes novēršanai var piedāvāt laikmetīgā māksla, dalībnieki, izmantojot ilgtspējīgus risinājumus, kopā ar māksliniekiem veidos mākslas darbus par klimata pārmaiņu problemātiku.

Līdztekus atvērtajām radošajām darbnīcām, no 14. līdz 18. augustam Valmierā notiks arī projekta Mākslinieks ir klātesošs vasaras nometne bērniem, kuri piedalījušies mākslinieku rezidencēs Liepājas Katoļu pamatskolā, Aglonas vidusskolā, Bolderājas pamatskolā, Antūžu pamatskolā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā un Strenču pamatskolā šī mācību gada laikā.

Mākslinieks ir klātesošs

Aicinām sekot projekta jaunumiem mājaslapā www.artistispresent.lv un LCCA un projekta sociālo mediju kontos Facebook un Instagram.
Iepriekšeja pieteikšanās dalībai darbnīcās ir obligāta.

Vasaras nometne un radošās darbnīcas top projekta Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās ietvaros ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas sniegto finansiālo atbalstu 228 713 EUR apmērā, izmantojot EEZ grantus, kā arī ciešā sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, biedrību Mellene un Latvijas Dabas fonda projektu Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!

Par projektu

  • Projektu Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās  īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Norvēģijas mākslinieku kolektīvu TENTHAUS.
  • No februāra līdz maijam mākslinieki Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs strādāja sesāš Latvijas skolās un kopā ar skolēniem īstenoja laikmetīgās mākslas projektus Liepājas Katoļu pamatskolā, Aglonas vidusskolā, Bolderājas pamatskolā, Antūžu pamatskolā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā un Strenču pamatskolā. 
  • Skolēni no visām sešām projektā iesaistītajām skolām satiksies Valmierā, no 14. līdz 18. augustam piedaloties gan visiem atvērtajās radošajās darbnīcās ar māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas, gan kopīgi pavadot laiku projekta vasaras nometnē. 
  • Rezidenču laikā radītie mākslas darbi būs skatāmi festivāla Survival kit 14 ietvaros, kas notiks no 7. septembra līdz 8. oktobrim Rīgā, Vidzemes tirgū.  Skolēni, kuri ir arī rezidenču laikā radīto mākslas darbu līdzautori, izstādē darbosies kā mākslas mediatori un stāstīs apmeklētājiem par kopīgi paveikto.
  • Šī gada nogalē plānota metodiskā materiāla skolotājiem “Kā iekļaut laikmetīgo mākslu savās stundās” prezentācija un semināri Latvijas reģionos.
  • Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Krista Priedīte
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja