Valmierā notiks Jautrītei Putniņai veltīts jauno pianistu konkurss

jaunie pianisti Valmieras Kultūras centrā, Valmieras Mūzikas skola, Jautrītei Putniņai veltīts jauno pianistu konkurss

Trešdien, 26. janvārī, Valmieras Kultūras centrā norisināsies izcilajai pianistei Jautrītei Putniņai veltītais jauno pianistu konkurss (bez skatītājiem klātienē).

Katrs dalībnieks atskaņos trīs skaņdarbus: klasicisma laikmeta izvērstas formas skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – klasicisma vai romantisma laikmeta sonātes pirmo daļu), dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – brīvas izvēles virtuozu skaņdarbu vai virtuozu koncertetīdi). Jāpiemin, ka dalībnieki, kuriem nav iespēja piedalīties klātienē, iesūtīja video ierakstu ar nepārtrauktu skaņdarbu atskaņošanu dalībai attālināti.

Žūrijā būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Klavieru katedras vadītājs Juris Kalnciems, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Taustiņinstrumentu nodaļas vadītāja Ilze Mazkalne un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas pasniedzējs, Tallinas Mūzikas vidusskolas Taustiņinstrumentu nodaļas vadītājs Martti Raide.

“Pandēmijas dēļ darbs nav bijis viegls. Taču ir jāturpina strādāt un mācīties. Konkursu pieredze ir ļoti vērtīga, lai ne tikai stiprinātu apgūtās prasmes, bet trenētu arī uzstāšanos publikai, žūrijai ārpus ierastās vides. Turklāt tā ir lieliska iespēja saņemt ieteikumus no savas jomas profesionāļiem. Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu un skolēniem par pacietību un mērķtiecību! Un mums viss turpinās. Gadu sākam ar nopietnu konkursu un turpināsim tikpat apņēmīgi. Cerams, ka nākamgad konkursa dalībnieki varēs uzstāties ne tikai žūrijai, bet ikvienam, kurš vēlēsies klātienē baudīt klaviermūziku,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Šogad konkursā piedalīsies 25 dalībnieki (vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem) no Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas, Tukuma Mūzikas skolas, Rīgas Doma kora skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Smiltenes Mūzikas skolas, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Jāņa Zirņa Staiceles Mūzikas un mākslas skolas un Valmieras Mūzikas skolas. Konkursu atklās Valmieras Mūzikas skolas absolvents Fēlikss Siliņš.

Valmierā Starptautiskajam jauno pianistu konkursam ir senas saknes. Godinot izcilo pianisti, valmierieti Jautrīti Putniņu, šis būs jau trešais gads, kad konkurss veltīts viņas piemiņai. “Jautrīte Putniņa bija ne vien izcila pianiste, bet arī izcila personība. Leģenda, kura vienmēr dzīvos stāstos par mūziku un arī par drosmi teikt, ko domā, un sekot savai sirdsbalsij. Īpaši jāuzsver viņas darbs ar bērniem, spēja saskatīt viņos īpašo dzirksti un iedvesmot to attīstīt,” stāsta I.Sudraba.

Konkursa mērķis ir attīstīt jauno pianistu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru klavierspēlē, sekmēt jauno pianistu interesi par mūziku, papildināt pedagoģisko un koncertrepertuāru, kā arī sekmēt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un ārvalstu mūzikas skolām.