Valmierā notiks izmēģinājuma braucieni ar ūdeņraža automašīnu

Lai sekmētu ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu un atbalstītu videi draudzīgu energoresursu izmantošanu, 15. septembrī no plkst. 09.00 Valmierā notiks izmēģinājuma braucieni ar ražošanā jau pieejamo ūdeņraža elektriskā dzinēja darbināmo automašīnu “Toyota Mirai”. Izmēģinājuma braucienu veiks arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Piedalīsies arī pārstāvji no SIA “VTU Valmiera”, lai pārrunātu iespēju iesaistīties projektā un rast iespēju sabiedriskā transporta pārvadājumos izmantot autobusus ar ūdeņraža elektriskajiem dzinējiem, tos pārbaudot arī praksē. Nākotnē Eiropas viedās pilsētas vēlas panākt klimata neitralitāti un veicināt atbrīvošanos no oglekļa dioksīda jeb dekarbonizācijas tautsaimniecības nozarēs. To priekšnosacījums ir energoresursu, tanī skaitā ūdeņraža kā enerģijas nesēja tehnoloģiju, izvērtēšana.

Lai kopīgi risinātu plašai sabiedrībai svarīgus jautājumus, sadarbības partneri no Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Ūdeņraža Asociācijas izveidotā Viedās ūdeņraža enerģētikas zinātnes ekselences un inovāciju centra prezentēs galvenos mērķus un uzdevumus atjaunojamo energoresursu potenciāla apgūšanā.

Eiropas viedo pilsētu energokopienas iniciatīva ir izvērtēt vides un ekonomiskos ieguvumus, tā ieviešot bezizmešu energoapgādi, elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un nodrošinot enerģiju bezizmešu sabiedriskajam transportam.

Izmēģinājuma braucieni notiks Valmierā, Lāčplēša ielas 2 stāvlaukumā.

Foto: www.pexels.com