Valmierā notiks ielu sporta un kultūras festivāls “Ghetto Games”

Ghetto Games festivāls Valmierā būs 9.jūlijā

9.jūlijā Valmierā norisināsies ielu sporta veidu un kultūras festivāls “Ghetto Games”. Desmit stundu garumā pie Valmieras Olimpiskā centra notiks sacensības un šovi vairākās disciplīnās, informē portāls balticevents.info. Reģistrācija dalībniekiem sāksies trīs nedēļas pirms pasākuma, savukārt skatītājiem ieeja ir bez maksas.

“Ghetto Games” viesosies Valmierā ar jaunu konceptu, kur kopā ar jau ierastajām ielu futbola “Ghetto Football” un ielu basketbola “Ghetto Basket” sacensībām uz īpašas skatuves notiks desmit stundu šovs visiem pasākuma apmeklētājiem. Skatuves programmu atklās “Ghetto Dance”, kurā piedalīsies Latvijas un Valmieras novada labākie ielu dejotāji. Vēlāk Valmieras iedzīvotāji un pilsētas viesi piedzīvos “Ghetto Fight” cīņu turnīru, kur spēcīgākie cīkstoņi sacentīsies par Latvijas čempiona jostu. Cīņas notiks pēc MMA, kikboksa un boksa noteikumiem.

Uzreiz pēc desmit plānotām cīņām uz skatuves kāps repa un brīvrunas meistari, lai piedalītos pirmajā Valmierā brīvrunu batlā “Respekts un sotaks par bazaru 2022”.

“Ghetto Football”, ielu futbola 3 pret 3 turnīrā, kurš notiks vienlaikus uz sešiem laukumiem, piedalīsies labākās Latvijas ielu futbola komandas sešās dažādas grupās. Nopelnītie ranga punkti tiks ieskaitīti sezonas kopējā rangā. Paralēli 3 pret 3 turnīram notiks arī 1 pret 1 Panna futbola turnīrs. Skatītāji un dalībnieki varēs piedalīties dažādās futbola atrakcijās un laimēt balvas no “Ghetto Games” un atbalstītājiem.

“Ghetto Basket” sacensības norisināsies deviņās dažādās grupās, kur komandas cīnīsies ne tikai par balvām, bet arī par punktiem Ghetto Basket rangā un FIBA 3×3 reitinga punktiem. Uzvarētājiem ir iespēja doties uz “Ghetto Basket” superfinālu Rīgā 11.augustā un jaunākajiem spēlētājiem cīnīties par ceļazīmi uz Junior Slam Dunk fināliem.

“Ghetto Floorball” septiņās dažādās grupās apvienos florbola un hokeja entuziastus. Ielu florbols ir spraiga un ātra cīņa 10x15m lielos laukumos, kur spēlētāji cīnās par ranga punktiem, balvām un prestižu.

Visas dienas garumā ir paredzēta šovu programma, tiešraide uz brīvdabas ekrāna, konkursi skatītājiem un citas izklaides aktivitātes DJ pavadībā.

“Ghetto Games” šobrīd ir lielākā jauniešu ielu sporta un kultūras kustība Latvijā un Austrumeiropā, kas katru gadu pulcē vairāk nekā 10 000 dalībnieku un 300 000 sekotāju medijos un sociālajos tīklos. Plašāka informācija ir pieejama oficiālā “Ghetto Games” mājaslapā www.ghetto.lv.

Projekts tapis sadarbībā ar Valmiera novada pašvaldību.