ATCELTS! Valmierā notiks armēņu duduka meistara Arsena Petrosjana kvarteta koncerts

Koncerts ATCELTS! Naudu par iegādātajām biļetēm var saņemt jebkurā “Biļešu paradīze” kasē. Organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām!

***

5. februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Dvēseles ceļojums” uzstāsies viesi no Armēnijas – talantīgais, viens no savas paaudzes nozīmīgākajiem armēņu mūzikas instrumenta duduka popularizētājiem pasaulē Arsens Petrosjans (Arsen Petrosyan) ar savā vārdā nosaukto kvartetu. Koncertprogrammā skanēs armēņu tradicionālā un garīgā mūzika, kā arī zināmāko armēņu komponistu radīti skaņdarbi. Klātesošie varēs dzirdēt armēņu tradicionālo mūzikas instrumentu – duduka, kanuna, santūra – un perkusiju skanējumu.

Arsena Petrosjana kvartets Latvijā viesojas mākslinieka jaunajam albumam “Hokin Janapar” veltītas koncerttūres ietvaros. Albuma nosaukums “Hokin Janapar” tulkojumā no armēņu valodas nozīmē “Manas dvēseles ceļojums”. Pastāv uzskats – lai armēņu duduks skanētu, tajā jāiepūš dvēsele. Albums “Hokin Janapar” to apstiprina, jo Arsens Petrosjans turpina pasaulei atklāt savu muzikālo kaislību un nenoliedzamo talantu.

Arsena Petrosjana kvartets izpilda mūziku, kas aptver dažādus Armēnijas vēstures laikmetus un žanrus. Koncertprogrammā līdzās tradicionālajām melodijām iekļauta 10. gs. komponista Narekas Grigora mūzika, 18. gs. radītie Erevānas Simeona un Sajatnovas skaņdarbi, bet 20. gs. pārstāvēs Komitas un armēņu populārākā komponista Arama Hačaturjana “Līgavas deja” no pasaulslavenā baleta “Gajanē”.

Koncertā piedalīsies:

Arsens Petrosjans (duduks)

Asthika Snecunca (kanuns)

Vladimirs Papikjans (santūrs)

Avetiss Keosejans (perkusijas)

Video: https://www.youtube.com/watch?v=rFnFxFPBl88

Koncerta ilgums: 1 stunda 20 minūtes

Arsens Petrosjans ir dzimis, audzis un pašlaik dzīvo Armēnijā. 2016. gadā viņš ieguvis maģistra grādu duduka spēlē Erevānas Komitas konservatorijā, ir kļuvis par armēņu duduka spēles vēstnesi pasaulē. Petrosjans koncertējis Eiropā, Tuvajos Austrumos, Centrālāzijas un Kaukāza valstīs, devies arī koncerttūrēs pa Ziemeļameriku. Vairāk par mūziķi var uzzināt viņa mājaslapā: www.arsenpetrosyan.com

Biļetes: EUR 7-15. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide.