Valmierā notiks 2025. gada BMX Eiropas čempionāts

BMX sacensības

Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) publicējusi tuvāko gadu Eiropas čempionātu norises vietas. Lielisks novērtējums arī Latvijai, kas ieguvusi tiesības 2025. gadā Valmierā sarīkot Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā.

Valmieras pilsēta un Latvijas Riteņbraukšanas federācija iepriekšējos gados sevi apliecinājusi kā lieliskus augsta mēroga BMX riteņbraukšanas sacensību rīkotājus. To novērtējusi Eiropas Riteņbraukšanas savienība, kas tuvākajos gados lēmusi Valmierai piešķirt divu augsta starptautiskā līmeņa sacensību rīkošanas tiesības.

2025. gadā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Šādu godu Štromberga vārdā nosauktā trase izpelnījusies otro reizi. Pirmo reizi tas notika 2019. gadā, izpelnoties lielu dalībnieku atzinību. Arī 2025. gadā Valmierā varēsi redzēt vadošos sportistus elites, U23, junioru, jaunatnes, amatieru un bērnu grupās.

Tikmēr nākamgad Valmierā notiks UEC Eiropas kausa BMX 5. un 6. posma sacensības. Šāds gods mūsu valstij jau otro gadu pēc kārtas. Bez Valmieras posmiem, Eiropas kausa posmi notiks arī Veronā (Itālijā), Zolderā (Beļģijā), Benaktijā (Čehijā), Svilandā (Norvēģijā) un Anadiā (Portugālē).

Arī 2024. gadā Valmierā notiks UEC Eiropas kausa posmi BMX riteņbraukšanā, kuru datumi vēl tiks izziņoti.