Valmierā nosvinēti jaunās katlumājas spāru svētki

Līdz ar pavasara iestāšanos, nosvinēti AS “Valmieras enerģija” katlumājas Rietekļa ielā spāru svētki – svinīgais notikums aizvadīts kopā ar sadarbības partneriem ”Sanart”, kuriem uzticēta jaunās katlumājas būvniecība.

Jūnijā AS “Valmieras enerģija” noslēdza līgumu ar Personu apvienību “SAN Polytechnik” (“Sanart” un “Polytechnik Luft- und Feuerungstechnik” apvienība) par jaunas šķeldas katlumājas būvniecību Rietekļa ielā. Rudens periodā tika veikti būvniecības teritorijas sagatavošanas un zemes darbi, ziemas periodā būvniecības darbi turpinājās, būvobjektu pielāgojot konkrētajai sezonai un laikapstākļiem. Savukārt, iestājoties pavasarim, katlumāja ieguvusi savas aprises – izbūvēts ēkas karkass, un savās vietās uzstādīts gan jaunais biokurināmais katls, gan kurināmā padeves sistēma. Būvniecības darbi turpinās un iesaistītās puses aktīvi strādā pie tā, lai pavisam drīz katlumāja iegūtu arī ārsienas un jumtu, un drīzumā varētu uzsākt katlumājas iekšdarbus.

“Priecājamies, ka būvniecības darbu kārtējais etaps ir veiksmīgi noslēdzies un katlumāja ieguvusi savas aprises. Priekšā vēl ir ļoti atbildīgi darbi – tehnoloģisko iekārtu savienošana ar cauruļvadiem, kas turpmāk varēs nodrošināt siltumu Valmieras iedzīvotājiem,”

pauž “Adven Latvia” projektu vadītājs Mārcis Smalkais.

Šādi AS “Valmieras enerģijas” un Valmieras pilsētas kopprojekti ļauj procentuāli palielināt Valmieras pilsētas atjaunojamo energoresursu īpatsvaru siltumenerģijas ražošanā – izbūvējot jaunu šķeldas katlumāju, atjaunojamo energoresursu īpatsvars Valmieras pilsētā tiks palielināts līdz vairāk nekā 90% no kopējā kurināmā, kas tiek izmantots siltumenerģijas ražošanā. Plānots, ka siltumenerģijas ražošana no jaunā siltumavota varētu tikt nodrošināta jau 2024. gada rudenī.

Jaunās šķeldas katlumājas būvdarbu līguma summa ir 4 491 951,78 eiro. Projekta “Šķeldas siltumavota jaunbūve Valmierā, Ausekļa ielas kvartālā” īstenošanai piesaistīts Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalsts. Viens no projekta mērķiem ir nodrošināt stabilu un drošu siltumapgādi par pieņemamu cenu Valmieras pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas patērētājiem, kā arī samazināt siltumapgādes tarifa un kurināmā pieejamības atkarību no importēta fosilā kurināmā.

Par uzņēmumu:

AS “Valmieras enerģija” ir Valmieras novada pašvaldības un enerģētikas uzņēmuma “Adven Latvia” kopuzņēmums, kurā 52,15 % akciju pieder Adven grupai, bet 47,85% – Valmieras pilsētas pašvaldībai. Saražoto siltumenerģiju AS “Valmieras Enerģija” piegādā operatoram SIA “Valmieras ūdens”, kas savukārt ar siltumenerģiju apgādā pilsētas iedzīvotājus un uzņēmumus.

“Adven” ir vadošais partneris enerģijas pārejas posmā Ziemeļvalstīs un Baltijā ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Uzņēmums ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļeiropā un tā darbības tīkls ar vairāk nekā 500 darbiniekiem aptver Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un Latviju. “Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms pieciem gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018. gadā līdz 91% 2022. gadā.

Informāciju sagatavoja
Rūta Jurgelāne
“Adven Latvia” mārketinga un komunikācijas speciāliste