Valmierā noskaidroti Latvijas Jaunatnes čempioni airēšanas slalomā

Valmierā noskaidroti Latvijas Jaunatnes čempioni airēšanas slalomā

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 15. līdz 16. jūlijam Valmierā, airēšanas trasē “Krāces”, kļuvuši zināmi labākie 2022. gada Latvijas Jaunatnes čempionātā airēšanas slalomā. Valsts nozīmīgākās airēšanas slaloma junioru sacensības pēc prombūtnes Bauskā atgriezušās Vidzemes sporta asociācijai sadarbojoties ar Latvijas Kanoe Federāciju un saņemot Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

Cīņas straujūdenī uz Valmieras galvenās ielas Gaujas noslēdzās, kā ar pērno līderu titulu aizstāvēšanu, tā ar jaunu pirmo numuru noskaidrošanu. Latvijas kanoe slaloma jaunieši trasē spēkiem mērojās individuālos startos 5 laivu klasēs virknē vecuma grupu, sākot no U10 un visbeidzot ar U18, kā arī komandu braucienos.

Protams Latvijas Jaunatnes čempionu svētki arī Valmieras novada jaunajiem sportistiem. Vidzemes sporta asociācijai pieckārtīgs triumfs: Pēteris Dambekalns (K1 laivu klase vīriešiem U18 vecuma grupa un 3 x K1 laivu klase vīriešiem – komandu braucieni), Emīls Varslavāns (C1 laivu klase vīriešiem U16 vecuma grupa un 3 x C1 laivu klase – komandu braucieni), Mārtiņš Plaudis (K1 laivu klase vīriešiem U16 vecuma grupa un 3 x K1 laivu klase vīriešiem – komandu braucieni), Matīss Sils (3 x C1 laivu klase – komandu braucieni) un Laurits Valtenbergs Edelands (3 x K1 laivu klase vīriešiem – komandu braucieni). Savukārt, K1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā uzvarot Jānim Lapsam, viena goda pjedestāla virsotne Valmieras Sporta skolai. Sudrabs gan K1 laivu klasē vīriešiem U10 vecuma grupā, gan C1 laivu klase vīriešiem U14 vecuma grupā Edgaram Mincim, K1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā Lauritam Valtenbergam Egelandam, C1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā Matīsam Silam (visi Vidzemes sporta asociācija) un K1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā Rihardam Vecelim (Valmieras Sporta skola). Bronza gan K1 laivu klasē vīriešiem U10 vecuma grupā, gan C1 laivu klase vīriešiem U14 vecuma grupā Eduardam Mincim, C1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā Mārtiņam Plaudim (abi Vidzemes sporta asociācija), K1 laivu klasē sievietēm U14 vecuma grupā Dinijai Ozolai un 3 x K1 laivu klasē vīriešiem – komandu braucienos Jānim Belkovskim, Jānim Lapsam un Rihardam Vecelim (visi Valmieras Sporta skola).

Uzreiz pēc Latvijas Jaunatnes čempionāta valsts izlases dalībnieki Vidzemes sporta asociācijas audzēkņi Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns devās uz Augsburgu Vācijā, lai 1972. gada Minhenes Olimpisko spēļu airēšanas slaloma sacensību vietā Am Eiskanal no 18. līdz 31. jūlijam piedalītos Starptautiskās Kanoe Federācijas treniņu un sacensību nometnē Talent Identification Programme ietvaros. Pēc Latvijas Kanoe Federācijas pieteikuma un abu junioru sportiskā snieguma izvērtēšanas, Valmieras novada puiši atzīti par atbilstošiem izvirzītajiem nosacījumiem, kuru skaitā ir arī redzams potenciāls kvalificēties kādām turpmākajām Olimpiskajām spēlēm.

Fotoattēlā: Mārtiņš Plaudis, 1. vieta Latvijas Jaunatnes čempionāts un 20. vieta Pasaules Junioru čempionāts

Foto autors: Mārcis Laidiņš

Vidzemes sporta asociācija
Kaspars Pakers