Valmierā norisināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā

29. un 30. jūnijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā norisināsies Latvijas čempionāts pieaugušajiem – divu dienu garumā spēcīgākie Latvijas vieglatlēti sacentīsies par šī gada čempionu tituliem. Daļa no sportistiem vēl cīnīsies par iespējām izpildīt kvalifikācijas normatīvus uz Eiropas U18 čempionātu Banska Bistricā, Pasaules U20 čempionātu Peru, kā arī uz olimpiskajām spēlēm Parīzē. 

Čempionātā redzēsim Guntu Vaičuli, kura startēs kā 400m, tā 200m distancē, aizstāvot savu aizvadītā gada čempiones titulu. 400m distancē Vaičulei konkurenci sastādīs jaunā sportiste Elīna Gumarova, savukārt 200m vistuvākā sāncense ir vēl vien 15 gadus vecā skrējēja Beāte Buka. Tāpat sacensībās skrejceļos varēsim vērot aizvadītā gada čempiones, valmierietes Agates Caunes skrējienu 1500m distancē (PB 4:14.79), kurā viņas tuvākā konkurente ir Amanda Radava (PB 4:31.44; SB 4:35.21).

Vīriešu konkurencē skrejceļos redzēsim kā labākos Latvijas sprinterus, tā vidējo distanču skrējējus. 100m un 200m distancē startēs tikko Eiropas čempionātā debitējušais Oskars Grava, kurš 100m distancē spēkiem mērosies ar Robertu Jāni Zālīti.  Šim duetam pievienosies vēl citi spēcīgi skrējēji, kuri šajā sezonā skrējuši ātrāk par 10.80 sek. – Mikus Pētersons, Rinalds Valts Zariņš, Kristers Kriķis un Aleks Pelcmanis. 200m distancē kā pārliecinošs līderis uz starta dosies Oskars Grava, kuram seko Aleks Pelcmanis un Mikus Pētersons. 2023. gadā par Latvijas čempionu 200m kļuva Grava ar rez. 21.26, otro vietu izcīnija Ričards Peders ar rez. 22.38, savukārt trešo – Aleksandrs Tiščenko ar rez. 22.62.

Šķēpmešanas sacensībās sievietēm izpaliks Latvijas vadošās šķēpmetējas Līnas Mūzes-Sirmās dalība. Līna jau ir nodrošinājusi savu dalību sezonas nozīmīgākajās sacensībās  – Parīzes Olimpiskajās spēlēs. Līnai kvalifikācijas normatīvu izdevās izpildīt aizvadītā gada Latvijas čempionātā, jau otrajā mēģinājumā sasniedzot rezultātu 64.78m. Savukārt Anete Sietiņa vēljoprojām stiprina savu vietu pasaules rangā, startējot arī Latvijas čempionātā, jo nacionālie čempionāti sportistiem sniedz vērtīgus ranga punktus. Pašreiz Sietiņa ieņem 6. pozīciju. 

Vīriešu konkurencē šķēpmešanas sektorā par uzvaru cīnīsies Gatis Čakšs, Rolands Štrobinders un Patriks Gailums.

Soļošanā vīriešiem redzēsim jau ierasto līderu duetu, Arni Rumbenieku (PB / SB 40:30.45) un Raivo Saulgriezi (PB / SB 40:47.78). Aizvadītajā gadā par Latvijas čempionu izdevās kļūt Raivo Saulgriezim  – 40:47.78, savukārt Rumbenieks viņam piekāpās ar rezultātu  – 41:20.65.

Informācija: Latvijas Vieglatlētikas savienība