Valmierā norisināsies bezmaksas apmācības par dažādām aprites ekonomikas tēmām!

Valmieras koprades darbnīcā DARE, šī gada laikā, aprites ekonomikas tēma tiks aktualizēta ar vien vairāk, piedāvājot 7 dažādas apmācību nodarbības par aktuāliem tematiem. Apmācību laikā laikā dalībnieki varēs gūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, lai savus ikdienā pieņemtos lēmumus padarītu ilgtspējīgākus.


Pirmās apmācības norisinājās jau 29. februārī. Apmācībās piedalījās uzņēmēji, mājražotāji, pašnodarbinātie, radošie entuziasti, un citi interesenti, kam rūp vides jautājumi produktu ražošanas procesā vai arī vienkārši vēlas paplašināt savas zināšanas par šo tēmu, lai savā ikdienā pieņemtu ilgtspējīgākus lēmumus. Pirmās apmācības vadīja Jānis Brizga – vecākais pētnieks un docents Latvijas Universitātē un biedrības “Zaļā brīvība” valdes priekšsēdētājs. Jāņa Brizgas lielā pieredze un zināšanas ļāva pat zinošākajiem apmācību dalībniekiem uzzināt ko jaunu, veidojot interesantas un pilnvērtīgas diskusijas savā starpā.


Nodarbības laikā tika pārrunāti videi draudzīgi nosacījumi produkta tapšanas gaitā, produkta dzīves cikls, lineārā un aprites ekonomika. Kas būtu jāņem vērā, lai veicinātu videi draudzīgu produktu ražošanu un izplatīšanu. Bija arī iespēja praktiski veikt produkta ilgtspējas kartēšanu, apzinoties sava pašreizējā vai potenciālā nākotnes produkta ietekmi uz vidi. Noslēgumā SIA “V.L.T” pieredzes stāstu stāstīja uzņēmuma projektu vadītājs Arno Vaģelis. Stāsts bija par uzņēmuma pieredzi, ieviešot ilgtspējīgas inovācijas un darbojoties uz aprites ekonomikā balstītiem principiem.


28. martā plkst. 14.00-17.00 bezmaksas apmācības par materiālu šķirošanu, otrreizēju izmantošanu un labošanu ar radošo nodarbību noslēgumā. Īpaši aicināti uzņēmēji, mājražotāji un pašnodarbinātie. Norises vieta: Purva iela 12, Valmieras koprades darbnīca DARE. Pieteikšanās saitē ej.uz/apmacibasDARE2.


Valmieras koprades darbnīca DARE cer uz tikšanos apmācībās un citos radošos notikumos, lai kopā mācītos pieņemt videi draudzīgākus lēmumus. Citām darbnīcas DARE aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālo mediju platformās Instagram (@dare_valmiera) un Facebook (@VKD.DARE). Pasākums tika organizēts projekta Circular Economy makerspace (Circular spaces) ietvaros kopā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Valmieras novada pašvaldību.

Informāciju sagtavoja:

Dina Linda Mīlberga,

DARE