Valmierā norisinās pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības “Latvijas atklātais čempionāts 25m peldbaseinā”

No 18. līdz 20.jūnijam Valmierā norisinās FINA apstiprinātas 2021.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības “Latvijas atklātais čempionāts 25m peldbaseinā”, kurās, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, pulcējas sportisti no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Šīs ir šogad pirmās sacensības ar Latvijas čempionāta statusu, savukārt 25m peldbaseinā Latvijas čempioni pēdējo reizi tika noskaidroti 2019.gada vasarā, kad mūsu valsts labākie sportisti pulcējās vienuviet tieši Valmieras peldbaseinā.

Latvijas čempionātā, kas norisinās trīs dienas, kopumā startē 200 sportistu. Viņu vidū arī Latvijas izlašu līderi – XXXII Vasaras olimpisko spēļu Latvijas komandas dalībniece Ieva Maļuka un Daniils Bobrovs, Latvijas rekordistes Arina Sisojeva un Gabriela Ņikitina, Ģirts Feldbergs, kā arī pārējie Latvijas pieaugušo, junioru un jauniešu izlašu dalībnieki. No kaimiņvalstīm šoreiz Latvijas sportistiem konkurenci sastādīs Igaunijas un Krievijas atlēti.

Dalībnieku vidū arī 13 valmierieši – Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra peldētājs Kristaps Miķelsons un vairāki Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi.

Čempionāts Valmieras peldbaseinā sākās 18.jūnijā ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā, 400m br./st un 100m kompleksajā peldējumā. Savukārt čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17:00 tiks sadalīti pirmie čempionāta medaļu komplekti.

Arī turpmākajās divās dienās, 19. un 20. jūnijā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 34 medaļu komplekti individuālajās distancēs.

Sacensības ir iekļautas ne vien FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību kalendārā, bet ir arī vienas no sacensībām, kurās Latvijas sportisti var cīnīties par Eiropas čempionāta 25m peldbaseinā kvalifikācijas normatīviem. Jāatgādina, ka FINA noteiktos kvalifikācijas normatīvus dalībai pasaules čempionātā, kas šī gada decembrī norisināsies Abu Dabī, ir izpildījuši seši mūsu sportisti – Ieva Maļuka, Arina Sisojeva, Gabriela Ņikitina, Emīls Pone, Daniils Bobrovs un Ģirts Feldbergs.

Sacensības norisināsies aiz slēgtām durvīm, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, epidemioloģiskās drošības pasākumus, un tajās tiks ielaistas tikai akreditētas personas, kuras iepriekš būs veikušas Covid-19 testu un kurām būs uzrādīts negatīvs rezultāts. Covid-19 pārbaudes veiktas pilnīgi visiem sacensību dalībniekiem (sportistiem un komandu pārstāvjiem), kā arī visām to organizēšanā iesaistītajām personām.

Sacensības tiek rīkotas sadarbībā Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Olimpisko centru. LPF izsaka pateicību Valmieras pilsētas pašvaldībai par sadarbību, sniegto atbalstu un pretimnākšanu starptautiska mēroga sacensību rīkošanai šajos sarežģītajos pandēmijas apstākļos.

Informāciju sagatavoja:

swimming.lv