Valmierā norisinās jauns ekstrēmo sporta veidu festivāls Latvijā – “Urban Sports Camp”

Urban Sports Camp

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” divas nedēļas nogales kļuvis par mājvietu jaunam ekstrēmo sporta veidu festivālam Latvijā – “Urban Sports Camp”. Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 27. līdz 29. jūlijam, ikvienam valmierietim un pilsētas viesim bija iespēja apgūt jaunas prasmes ekstrēmās skrituļslidošanas un skūteru skoliņā, veikt dažādus izaicinājumus un sacensties savā starpā, izpildot trikus pa atsevišķiem parka elementiem, kā arī augstlēkšanā un tāllēkšanā ar skrituļslidām un skūteriem. Uzrādīti vērā ņemami rezultāti pat starptautiskā līmenī – augstumā pārlecot 1,2 m atzīmei, bet tālumā – 3 m. Savukārt noslēdzošās dienas sacensībās noskaidroti labākie braucēji 6 dažādās grupās: iesācēji, amatieri un PRO skūteru disciplīnā un iesācēji, meitenes un PRO ekstrēmās skrituļslidošanas disciplīnā.

Skūteru iesācēju grupā trešo vietu ieguva Artūrs Baškers, otrais palika Roberts Braufmanis, savukārt uzvaru izcīnija Ilja Sokolovs. Amatieru grupā trešo vietu izcīnija Grigori Igoshin, otrā bija vienīgā meitene šajā disciplīnā – Lera Štekenhofa, savukārt uzvaru izcīnija Emīls Dārziņš. PRO grupā trešo vietu izcīnija Dāvis Stumbergs, otro Ernests Kirjanovs, uzvaras laurus plūca Jurģis Bašmanis.

Ekstrēmās skrituļslidošanas iesācēju grupā trešo vietu ieguva Emīls Egle, otrais Alberts Širaks, savukārt uzvaru izcīnija Marks Linters. Meiteņu grupā trešo vietu ieguva 7 gadus jaunā Anna Pavlova, otrā bija Liene Nulle, bet uzvaru izcīnija igauņu sportiste Kaili Randmae. PRO grupā trešo vietu izcīnija Latvijas ekstrēmās skrituļslidošanas leģenda Nils Jansons, otrais palika polis Tomasz Przybylik un uzvaras laurus plūca Izraēlas sportists Bobi Spassov.

Šajā nedēļas nogalē, no 3. līdz 5. augustam, “Urban Sports Camp” turpinājums ar BMX un skeitborda disciplīnām, kur labākie Latvijas sportisti sacentīsies par ceļazīmi uz Simple Session sacensībām, kas nākammēnes notiks Tallinā, kā arī sadalīs punktus Vans Latvijas Skeitborda līgas otrā posma ietvaros.

Līdzīgi kā aizvadītajā nedēļā, pirmajā festivāla dienā sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” notiks atvērtais treniņš kopā ar Baltic BMX School un Rīgas skeitborda skolas pasniedzējiem, sākums plkst. 16.00. Piektdien, 4. augustā, no plkst. 16.30 dalībnieki rādīs savus labākos trikus skeitborda un BMX disciplīnās. Savukārt sestdien, 5. augustā, sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” norisināsies Vans Latvija Skeitborda līgas posms skeitbordā, kā arī “Road to Simple Session” sacensības BMX. Abās disciplīnās PRO grupu pārstāvji cīnīsies arī par “Mind Work Ramps” sagādātajām naudas balvām. Jāpiebilst, ka tieši “Mind Work Ramps” piedalījās sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” unikālā būvprojekta izstrādē un veica skeitparka un velotrases būvniecību. Reģistrācija sacensībām sestdien no plkst. 11.00, bet sacensību sākums plkst. 12.00.

Sagaidāms, ka šajā nedēļas nogalē Valmierā viesosies vēl kuplāks dalībnieku skaits no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Tiekamies!

Informāciju sagatavoja: festivāla organizators Ingus Rutulis

Foto: Klāvs Krūmiņš