Valmierā no 15. februāra samazināsies siltumenerģijas tarifs

no 15. februāra samazināsies siltumenerģijas tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē izskatījusi SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģijas gala tarifu, kā arī ražošanas tarifu SIA “Valmieras piens”. No 15. februāra siltumenerģijas tarifs Valmierā samazināsies par 5% un būs 131,25 EUR/MWh bez PVN.

Tarifa samazinājums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu kritumu. SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS “Valmieras piens”, kam SPRK apstiprinājusi par 18,6% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu – 169,67 EUR/MWh bez PVN. Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 91,4%.

Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 99,63 EUR/MWh bez PVN.

SPRK ir piešķīris atļauju komersantiem noteikt tarifu, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū. Kā iepriekš ziņots, no 1. februāra siltumenerģijas tarifs Valmierā pieauga par 2,2% un ir 138,15 EUR/MWh bez PVN (ar valsts atbalstu – 103,08 EUR/MWh bez PVN). Samazinātais tarifs stāsies spēkā no 15. februāra.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam, SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.