Valmierā no 1. februāra paaugstināsies siltumenerģijas tarifs

No 1. februāra Valmierā paaugstināsies siltumenerģijas tarifi. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un 12. janvāra padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus SIA “Valmieras ūdens”, kā arī vienu ražošanas tarifu SIA “Valmieras enerģija”.

Siltumenerģijas tarifs Valmierā pieaugs par 2,2% un būs 138,15 EUR/MWh bez PVN. Tarifa kāpums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu. SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS “Valmieras enerģija”, kam SPRK apstiprinājusi par 3,5% augstāku siltumenerģijas ražošanas tarifu – 91,89 EUR/MWh bez PVN. Komersanta tarifā iekļautās iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 92%. Lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 103,08 EUR/MWh bez PVN.

Visiem minētajiem komersantiem SPRK ir piešķīris atļauju pašiem noteikt tarifu, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam, SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.