Valmierā, Kaugurmuižas apkārtnē notiks sešriteņu mototehnikas vadītāju apmācības kurss

Valmierā, Kaugurmuižas apkārtnē notiks sešriteņu mototehnikas vadītāju apmācības kurss

No 5. līdz 9. jūnijam Valmierā, Kaugurmuižas apkārtnē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi apgūs sešriteņu mototehnikas “Bombardier Max 650” vadītāju apmācības kursu.

Kursa laikā karavīriem tiks mācīta tehnikas uzbūve un apkope, drošības noteikumi, darbojoties ar “Bombardier Max 650” un tā aprīkojumu, vides aizsardzība, kā arī tehnikas lietošana apvidū – dažādos ceļa un bezceļa apstākļos. Praktisko uzdevumu veikšanai karavīri un zemessargi pārvietosies pa Kaugurmuižas teritoriju diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Pēc sekmīgiem gala pārbaudījumiem, karavīriem tiek izsniegts sertifikāts, kurš ļauj vadīt šo speciālo militāro tehniku, un tas ir viens no likumā noteiktajiem priekšnoteikumiem speciālās militārās tehnikas izmantošanai Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa