Valmierā jauni puķu un koku stādījumi

Šobrīd Valmieras pilsētā aktīvi noris darbs pie puķu, krūmu un koku stādīšanas, kopšanas un uzturēšanas, ko ir plānots pabeigt līdz 15. jūnijam.

Apstādījumos Valmierā ir redzama daudzveidīga apstādījumu dažādība. Puķu dobes Valmierā ir 4720 m2 platībā, bet dzīvžogi 1307 metru garumā, to skaitā arī uzraksts “Valmiera” Gaujas krastā, kā arī puķes kastēs un augstajos traukos, kas priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Kopumā šogad iestādāmo stādu skaits ir 22 189. Lai padarītu krāšņāku un dzīvespriecīgāku pilsētvidi, tiem ir dažādu krāsu un zieda forma, ir gan viengadīgi, gan daudzgadīgi un salizturīgi ziedošu augu stādījumi. Pilsētas apstādījumu darbu sarakstā ir arī dobju ravēšana, dobju mulčēšana, puķu kastu izvietošana, dzīvžogu formēšana un dažādu kokaugu stādīšana, kā arī vainagu veidošana un dekoratīvo krūmu apgriešana. Pilsētas apstādījumu kopšanā ir būtiski nodrošināt estētisku vizuālo izskatu, kā arī, ar rūpīgu darbu, nodrošināt apstādījumu profesionālu kopšanu un ilgtspējīgu saglabāšanu.

Ņemot vērā, ka šogad maija mēnesī tika reģistrēta vidēji zemāka gaisa temperatūra pēdējo desmitu gadu laikā, sezonālo apstādījumu veidošana šogad uzsākta vēlāk kā iepriekšējos gadus.

Darbus veic SIA „Valmieras Namsaimnieks”.