Valmierā ieskandinās Dziesmusvētkus un stādīs īpaši svētkiem veltītu košumkrūmu

Valmierā ieskandinās Dziesmusvētkus un stādīs īpaši svētkiem veltītu košumkrūmu

Piektdien, 12. maijā, Valmierā, Vecpuišu parkā (no A. Upīša ielas puses), no plkst. 16.00 līdz 17.00 norisināsies Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākums “Ceļš uz Dziesmusvētkiem” ar pūtēju orķestra “Signāls” un  senioru vīru kora “Baltie bērzi” uzstāšanos un tradīcijai veltītā košumkrūma “Dziesmusvētki” stādīšanu. Uz pasākumu aicina ilggadējais svētku atbalstītājs AS “Swedbank” sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Unikālā rododendra šķirne, kas radīta Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā “Babīte” un veltīta Dziesmu un deju svētku 150 gadu tradīcijai, turpmāk priecēs valmieriešus un pilsētas viesus katru vasaru, atgādinot par svarīgo – par latviešu skaisto tradīciju. Īpašais rododendrs tiks reģistrēts Starptautiskajā rododendru šķirņu reģistrā un pavairots, lai pēc dažiem gadiem tā stādus varētu iegādāties ikviens interesents visā pasaulē.

Evas Johansones vadītajā pasākumā piedalīsies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieki no Valmieras – Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” ar vadītāju Gvido Brenčevu un Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris “Baltie bērzi” ar diriģenti Ingu Zirni. Pasākumā klātesošajiem būs iespēja ierakstīt savu dzimto vietu Lielajā Dziesmusvētku sienā – ceļojošā Latvijas kartē, iemūžinot svētku dalībnieku izcelsmes vietu daudzveidību un kopā aužot simbolisku Dziesmusvētku ģeogrāfijas rakstu.

Valmiera ir pirmā no astoņām pilsētām, kuru turpmāk rotās divus metrus platais un 1,8 metrus augstais “Dziesmusvētku” rododendrs. Tāpat “Dziesmusvētki” vietējo kolektīvu dziesmu pavadījumā uzplauks arī Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Rīgā.

Swedbank organizētie ieskandināšanas pasākumi un rododendru stādīšana noslēgsies Rīgā – tāpat kā Dziesmusvētku procesa kulminācija, kopā svinot 150 gadus vienai no svarīgākajām latviešu tradīcijām. XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam un pulcēs vairāk nekā 40 000 dalībnieku.

Informāciju sagatavoja
Līva Jēgere
Swedbank komunikācijas konsultante
26151344