Valmiera FC prezidentam pieredze starptautiskās mācībās

Pagājušonedēļ Cīrihē Šveicē noslēdzās pirmie FIFA (Starptautiskā Futbola federāciju asociācija) organizētie kursi futbola klubu vadībā (FIFA Diploma in Club Management). Starp 32 dalībniekiem kursus ar apliecinošu diplomu noslēdza arī Valmiera FC prezidents Uldis Pūcītis.

Pagājušonedēļ Cīrihē Šveicē noslēdzās pirmie FIFA (Starptautiskā Futbola federāciju asociācija) organizētie kursi futbola klubu vadībā (FIFA Diploma in Club Management). Starp 32 dalībniekiem kursus ar apliecinošu diplomu noslēdza arī Valmiera FC prezidents Uldis Pūcītis.

“Sākotnēji bija plānoti, ka tajos piedalīsies 26 dalībnieki, bet beigās sanāca 32 – tie bija pārstāvji no dažādām pasaules valstīm, futbola organizācijām un klubiem. Kopumā pieteikušies bija 400 interesentu, kurus izsijāja caur veiktām anketēšanām un intervijām Zoom platformā. FIFA prezidenta Džanni Infantīno vārdiem runājot, šāda pasākuma mērķis bija padarīt futbolu patiešām globālu un palīdzēt klubiem no visas pasaules to attīstībā kļūt pašpietiekamiem. Kursos piedalījās slaveni lektori no zināmiem futbola klubiem un organizācijām, piemēram, Arsens Vengers, Fabio Kapello, Migels Āngels Žils Marins (Athletico Madrid), Monchi (Sevilla FC), Pīters Mūrs (Liverpool FC), Ivans Gazidis (AC Milan), Rauls Sanllehi (Zaragoza, Arsenal, FC Barcelona), Rasmuss Ankersens (Brentford F.C.), Ferrans Soriano (Man City, FC Barcelona), Magda Poco (Udinese, Watford FC) un daudzi citi futbola pasaulē zināmi un pieredzējuši speciālisti. Lektoriem debatēs varēja uzdot jautājumus, viņi arī atstāja savus kontaktus ar iespēju turpināt saziņu. Kursu saturs bija ļoti bagātīgs. Vienalga, cik kāds klubs būtu liels un cik miljonus bagāts, būtībā visi viņi jau risina tieši tādas pašas problēmas, ar kādām saskaramies arī mēs Valmiera FC. Vienkārši risina viņi tās citos apmēros. Guvu pieredzi, ka jāņem viņu piemēri un jāmēģina tos pārnest uz savu klubu. Paņemt bija daudz ko – kursos piedalījās arī pārstāvji no Dienvidamerikas valstīm, Japānas, ASV, Kanādas, Tuviem Austrumiem, Āfrikas, protams, arī Eiropas, klubu vadītāji un arī slaveni izbijušie spēlētāji, kuri nu jau darbojas kā funkcionāri. Nodibinātie kontakti nākotnē var pavērt arī stažēšanās iespēju kādā no šo valstu klubiem. Akcenti, uz ko arī mēs veltīsim vēl lielāku uzmanība savā klubā, pirmkārt, ir darbs ar saviem klientiem, līdzjutējiem. Kā viņus vēl vairāk iesaistīt, kā padarīt mūsu produktu vēl interesantāku vispirms Latvijā un tad arī starptautiskā vidē. Kad esi ieguvis tik daudz kontaktu no visas pasaules, ir vieglāk atrast arī ceļus jaunu spēlētāju piesaistīšanā vai esošo pārdošanā. Ir lietas, par kurām ikdienā neaizdomājamies, bet komunicējot ar šiem speciālistiem tas spēj atvērt tev acis, kā jaunas idejas realizēt. Kursi norisinājās sabraukuma veidā – reizi mēnesī, un tika iesākti jau pērn, kopumā tie ilga 13 mēnešus. Diploms ir rokā, nu iegūtās zināšanas jāliek lietā un jāpierāda, ka arī ar mazākiem līdzekļiem var realizēt līdzīgas lietas kā lielajos klubos tikai mazākos apmēros.”

Atbilstoši FIFA vīzijai padarīt futbolu patiesi globālu, Klubu vadības diploms ir daļa no FIFA centieniem profesionalizēt futbolu, ļaujot lielākam skaitam klubu no katra pasaules reģiona sacensties visaugstākajā līmenī gan laukumā, gan ārpus tā.

Attēlā: FIFA prezidents Džanni Infantīno pasniedz diplomu Valmiera FC prezidentam Uldim Pūcītim FIFA organizēto kursu futbola klubu vadībā noslēgumā.

Informāciju sagatavoja:

Aivis Kalniņš,

Valmiera FC preses Sekretārs