HIV profilakses punkts Valmierā strādā katru trešdienu

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par seksuāli reproduktīvās veselības jautājumiem, infekcijas slimību agrīnu diagnostiku un inficēšanās risku novēršanu, Valmierā, Latvijas Sarkanā Krusta Veselības telpās tiek nodrošināta iespēja bez maksas, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV, sifilisa, B un C hepatītu eksprestestus.

Latvijā katru gadu vairāk nekā 200 iedzīvotājiem tiek atklāta saslimšana ar HIV infekciju. Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū Latvija ieņem otro vietu, skatoties pēc jauno atklāto gadījuma skaita. Tāpat izpētīts, ka lielākā daļa iedzīvotāju nezina savu HIV statusu.

HIV profilakses punktu piedāvātie pakalpojumi un iespējas:

  • HIV, sifilisa, vīrushepatītu B un C eksprestestu veikšana bez maksas, anonīmi, konfidenciāli, saņemot pirms un pēc testa konsultāciju;
  • prezervatīvu saņemšana bez maksas;
  • konsultācijas un informācijas saņemšana par HIV/AIDS, STI, vīrushepatītu B, C profilaksi un ārstēšanu;
  • informācija par ārstēšanās un rehabilitācijas iespējām;
  • sociālās palīdzības organizēšana un medicīnas darbinieka sniegtas konsultācijas;
  • informatīvo materiālu saņemšana.

Darba laiks katru trešdienu no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Par to, kā notiek eksprestestēšana un kādēļ to ir svarīgi veikt, iespējams noskatīties šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=rkpBeoPLa0c

Esi atbildīgs!