Valmierā darba vizītē viesojās Īrijas vēstniece Īmera Frīla

Ceturtdien, 9.februārī, Valmierā darba vizītē viesojās Īrijas Republikas vēstniece Latvijā Īmera Frīla (H. E. Ms Eimear Friel) ar mērķi uzzināt vairāk par Valmieras novada attīstības iecerēm pēc novada izveidošanās, jau paveikto, kā arī plānotajiem darbiem.

Ceturtdien, 9.februārī, Valmierā darba vizītē viesojās Īrijas Republikas vēstniece Latvijā Īmera Frīla (H. E. Ms Eimear Friel) ar mērķi uzzināt vairāk par Valmieras novada attīstības iecerēm pēc novada izveidošanās, jau paveikto, kā arī plānotajiem darbiem.

Vēstniecei par pašvaldībai aktuālajiem jautājumiem, attīstības projektiem, kā arī palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, atbalstu nodrošinot gan Valmieras novadā esošajiem kara bēgļiem, gan regulāri sūtot palīdzību uz Ukrainu, pastāstīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Par Valmieras novada kultūras dzīvi un plānotajiem darbiem vēstnieci informēja pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājs Toms Upners. Vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos Liene Jakobsone pastāstīja par Dinamiskās pilsētas attīstības vīziju, kas sākta, Valmieras novadam kandidējot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam, pēctecības programmā uzsverot starpnozaru sadarbību, tādējādi veicinot pilsētas un novada kultūras atpazīstamību, ļaujot apzināties un aicinot atklāt vietu unikālo, lokālo kultūras potenciālu.

Savukārt Vidzemes Augstskolā (ViA) vēstniece iepazina ViA infrastruktūru, kā arī uzzināja par augstskolas darbu izglītībā, zinātnē un tehnoloģiju pārnesē. Ar Dr.sc.pol. Māri Andžānu pārrunāta līdzšinējā ViA sadarbība ar institūcijām Īrijā un apspriesti tālākās sadarbības virzieni. Sadarbībā ar Īrijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijām tika atzīmēti kiberdrošības, virtuālās realitātes, stratēģiskās komunikācijas un tūrisma virzieni.

Vēstniece vēsturnieka Dāvja Pumpuriņa vadībā apmeklēja topošo Valmieras pils kultūrvides centru, kur jau drīz atklās jaunu ekspozīciju “de Woldemer” – skatāmi, lasāmi, klausāmi un taustāmi stāsti par Valmieras vēsturi. Savukārt Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena un Valmieras galvenā arhitekte Zanda Lapsa izrādīja teātra pagaidu mājvietu – topošo laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”.

FOTOGALERIJA