Valmierā būs skatāma Anša Starka fotogrāfiju izstāde

Ansis Starks

No 31.marta Valmierā, Vecpuišu parkā būs skatāma Anša Starka fotogrāfiju izstāde, kurā redzamie darbi tapuši Valmierā, Valmieras novada pilsētās un to apkārtnē pēdējo 2 gadu periodā. Izstādē izmantots ierasts skatījums uz neierastām lietām, neierasts skatījums – uz gluži pierastām, kas, papildināts ar vieglu absurdu, aicina skatītāju abstrakcijā.

Ansis Starks ir fotogrāfs, kurš strādā pielietojamās fotogrāfijas jomā, fotografē jauno arhitektūru, izstādes, portretus žurnālam “Rīgas Laiks”. Viņam raksturīga nejauši uzietu sadzīvisku kluso dabu un ainavu fotodokumentācija, kā arī mūžam jauna sajūsma par apkārtnē atrodamajām cilvēka darbošanās liecībām un to plašajām interpretācijas iespējām fotogrāfijā. Starka darbos šķietami pazīstamu priekšmetu kombinācijas veido jaunas nozīmes, noskaņas un asprātības, radot vārdos grūti skaidrojamu tēlainu vēstījumu.

Izstāde Valmierā, Vecpuišu parkā skatāma no 31.marta līdz 21.maijam, un apmeklētājiem pieejama bez laika ierobežojuma.

Izstāde norisinās “Dinamiskās pilsētas” programmas ietvaros.

Paldies Sigitai Sniegs, Vladimiram Svetlovam, Annai Volkovai, Annai Heinrihsonei, Nilam Jumītim, SIA “Lat Met” un informatīvajiem atbalstītājiem.


“Dinamiskā pilsēta “ir “Valmiera – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pēctecības programma. Tās uzdevums ir ieviest pieteikuma procesā izstrādātās norises, saglabājot uzstādījumu par laikmetīgas, starptautiskas un iekļaujošas mākslas pieejamību un aktualizējot laikmetīgās mākslas nepieciešamību reģionos. Plašāka informācija par programmas norisēm pieejama Dynamic.Valmiera Facebook un Instagram kontos.