Valmierā Atvērto durvju diena jaunajā dienesta viesnīcā “Auseklis”

Dienesta viesnīca Auseklis

Pirms jaunā mācību gada, 8. augustā, Valmierā notiks jaunatklātās dienesta viesnīcas “Auseklis” Atvērto durvju diena. Interesenti divos laikos – plkst. 18.00 vai 18.45 – aicināti apskatīt pārbūvētās ēkas un jaunās telpas.

Lai labāk organizētu apmeklētāju plūsmu, aicinām līdz 7. augustam reģistrēties sev vēlamajam apmeklējuma laikam, aizpildot elektronisku anketu ŠEIT, rakstot e-pastu vai zvanot pa tālruni 642 07150.

Augusta beigās dienesta viesnīcā “Auseklis” dzīvojošo skolēnu vecākiem tiks organizēta sapulce, kurā varēs apskatīt telpas.

Dienesta viesnīcas pārbūve ir ļoti būtisks ieguvums visam Valmieras un apkārtējiem novadiem, jo aptuveni 40% no skolēniem, kuri vidusskolas posmā mācās Valmierā, dzīvesvieta ir ārpus tās. Ir gandarījums par īstenoto projektu, lai skolēniem, kuri nedzīvo Valmierā, katru dienu nav jāpavada laiks ceļā uz izglītības iestādi un viņi varētu nodoties savam galvenajam uzdevumam – mācībām, vienlaikus dzīvojot mūsdienīgā un sakārtotā vidē,

norāda Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Esam ieguvuši jaunu, ļoti modernu dienesta viesnīcu, kas ir pielāgota šī brīža dzīves kvalitātes prasībām. Nodrošinot iespēju jauniešiem dzīvot zaļi un rūpēties par vidi, no 2023. gada 1. septembra sadarbībā ar ZAAO jau uzsākt arī bioloģisko atkritumu šķirošanu. Atbalstot videi draudzīgu pārvietošanos, pagrabstāvā ir izveidota droša velosipēdu novietne, ja skolēni ir aktīvi un uz skolu no dienesta viesnīcas izvēlas doties ar velo,

ar dienesta viesnīcas videi draudzīgām iniciatīvām iepazīstina Iveta Pāže, Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja.

2023. gada pavasarī, noslēdzoties pārbūves 2. kārtas darbiem, dienesta viesnīcā kopā ir 310 vietas.

No otrā līdz piektajam stāvam ir izbūvēti četrvietīgie un  divvietīgie numuriņi ar tualeti, duškabīni un nelielu virtuves zonu ar izlietni, ledusskapi un plauktiem. Katrā numuriņā ir kopēji skapji virsdrēbēm, kā arī skapji un plaukti individuālai lietošanai, gultas un darba virsma mācību materiāliem un datoram ar nodrošinātu interneta pieslēgumu.

Dienesta viesnīcā katrā stāvā ir arī koplietojamās telpas – virtuves ar plītīm, mikroviļņu krāsnīm un citām sadzīves iekārtām, atpūtas zonas ar televizoriem un mācību telpas ar datoru, kur gatavoties nodarbībām, ja skolēnam nav pieejams pašam savs privātais portatīvais dators.

Pirmajā stāvā izbūvēti divistabu dzīvokļi ar virtuvēm un  vienistabas dzīvokļi. Tie paredzēti pedagogiem, sporta treneriem un augstas klases sportistiem. Dzīvokļi aprīkoti ar mēbelēm un televizoriem. Visos numuriņos un dzīvokļos ir pieejams interneta pieslēgums.

Projekta 2. kārtā energoefektivitātes pasākumus īstenoja SIA “WOLTEC” saskaņā ar Valmieras novada pašvaldību noslēgto līgumu par kopējo summu 3 806 731,14 EUR bez PVN. Būvdarbu būvuzraudzību veica SIA “Būvēlogs projekti”, bet autoruzraudzību – pilnsabiedrības “ARH Studija” biedrs SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Projekts “Dienesta viesnīcas Ausekļa ielā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve”, vienošanās Nr. 4.2.2.0/19/I/003. Kopējās projekta izmaksas ir 1 001 278,88 EUR, ERAF finansējums 381 066,00 EUR, valsts budžeta finansējums 155 048,03 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 465 164,85 EUR.

Projekts “Valmieras Valsts ģimnāzijas mācību vides uzlabošana un dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūve” tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF). Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 759 787,85 EUR, valsts finansējums 1 701 409,02 EUR, bet pašvaldības līdzfinansējumu 793 784,17 EUR.

Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas Reģionālās attīstības fonds