Valmierā atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Solis”

Solis

2. janvārī Rīgas ielā 53A, Valmierā, svinīgi atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Solis”. Tajā būs pieejami pakalpojumi divām mērķgrupām – pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Dienas aprūpes centrs pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem

Tajā pašvaldība veicinās klientu spēju izmantot vispārējās pieejamības pakalpojumus. Tā personāls, atbilstoši personas spējām, sniegs sociālo atbalstu pamatprasmju uzturēšanai, attīstīšanai un nodrošinās sociālo aprūpi. Dienas aprūpes centrā būs iespēja nodrošināt pakalpojumu 40 personām.

Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā plānots izveidot specializētās darbnīcas pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai apgūtu darba iemaņas, piemēram, kokapstrādes un šūšanas amatu apguvei. Lai nodrošinātu to darbību, iegādātas dažādas šūšanas un izšūšanas mašīnas, galda aušanas stelles, galdniecības instrumenti un darbagaldi. Darbnīcās būs iespēja darboties līdz 20 personām.

Darbnīcās būs iespēja elastīgi mainīt apgūstamo prasmju piedāvājumu, atkarībā no pieprasījuma sabiedrībā un darba tirgū, piesaistot atbilstošo jomu speciālistus.

Dienas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem dos iespēju attīstīt sociālās prasmes un pavadīt brīvo laiku atbilstoši bērna spējām, saņemt speciālistu atbalstu un sociālos pakalpojumus, kas ilgtermiņā var uzlabot bērnu funkcionālās spējas. Dienas centrā būs iespēja nodrošināt pakalpojumu 20 personām.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Tajā pašvaldība nodrošinās dažādus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, kam būs paredzētas piecas atsevišķas telpas.

Tāpat centra telpās notiks arī bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimeņu atbalsta grupu nodarbības.

“Jaunais centrs “Solis” ir ilgi gaidīts, nepieciešams, arī drošs un liels solis sociālo pakalpojumu attīstībā Valmieras novadā. Rūjienai, Mazsalacai un Naukšēniem novadā piepulcējas arī Valmierā radīta infrastruktūra, lai cilvēki un viņu ģimenes varētu saņemt kvalitatīvus pakalpojumus pieejamā, uzlabotā vidē un socializēties ar citiem, un pavadīt ikdienu ārpus mājas, apgūstot ko jaunu. Soli pa solim uz mazām un lielām uzvarām!” centra atklāšanā uzsvēra Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Pakalpojumu klienti varēs saņemt atbilstoši Valmieras novada pašvaldības domes saistošo noteikumu Nr. 106 “Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras novadā” nosacījumiem. Valmieras novada pašvaldība sociālo pakalpojumu nodrošināšanu deleģējusi biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība”.

Sociālo pakalpojumu centrs Valmierā nosaukumu guva zibakcijā, kurā pašvaldība aicinājām iedzīvotājus sniegt priekšlikumus. Izvērtējot vairāk nekā 300 iesūtītās idejas, centrs ieguva nosaukumu “Solis”, kas simbolizē centra apmeklētāju ceļu uz pilnveidotāku nākotni, jauniem domubiedriem un iespēju apgūt jaunas prasmes.

Ēkas būvniecība sākās 2022. gada pavasarī un aizvadītā gada decembrī tā tika nodota ekspluatācijā. Gan ēkas iekštelpu apdarē, gan ārējā apdarē ir izmantots koks. Ēka būvēta, izmantojot masīvkoka krusteniski līmētus koka paneļus CLT ar izolāciju koka karkasā. Fasādi rotā vertikālas koka kolonas, gaiteņos piekārti koka redeļu griesti. Jumta segums ir skārda.

Centra teritorijā ierīkots atsevišķs pagalms Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un arī pagalms ar augstajām dobēm pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kur atpūsties un pavadīt laiku starp nodarbībām un rehabilitāciju.

Kopējās projekta “Daudzfunkcionālā centra un grupu dzīvokļu izveide Valmieras pilsētā” izmaksas ir 2 865 089,16 EUR, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 604 550,24 EUR, valsts finansējums 204 678,66 EUR, valsts dotācija pašvaldībām 64 491,92 EUR un Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējums 991 368,34 EUR.

FOTOGALERIJA