Valmierā atklāts Camino de Santiago ceļam veltīts mākslas soliņš

Vasarīgi saulainā svētdienas pēcpusdienā, 12. jūnijā, notika Camino de Santiago jeb Sv. Jēkaba ceļa Valmieras novada posma pārgājiens no Brenguļiem līdz Valmierai. Tā noslēgumā atklājām ceļam veltītu mākslas soliņu.

Mākslas soliņa, kas veltīts Latvijas Sv. Jēkaba ceļam, autore ir māksliniece un Valmieras novada vēstnese Inese Andersone. Māksliniece uz soliņa atainojusi jūras viļņaino krastu, kas aizskalo gājēju pēdas. Turpat mirdzošajās jūras krasta smiltīs zaigo dažādi gliemežvāki, kas simbolizē to, ka ikvienam savā ceļā ir jāparaugās apkārt un jāiemācās priecāties arī par ikdienā tik ļoti pašsaprotamām lietām un notikumiem.

Mākslas soliņš novietots Valmierā, Gaujas krastā ar skatu uz Kazu krācēm (GPS 57.538240, 25.4298080). Tas atrodas uz Latvijas Sv. Jēkaba ceļa kā norādes zīme par tālāko virzienu, kurp jādodas. Aicinām ikvienu aktīvās atpūtas un mierpilnu pastaigu piekritējus apsēsties uz soliņa un ieklausīties mutuļojošo krācīšu rotaļās un baudīt pastkartes cienīgo ainavu!

Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km, un tas sastāv no 24 etapiem. Caur Valmieras novadu vijas maršruta 2., 3. un 4. etaps, kopā veidojot nepilnus 70 kilometrus garu ceļu, kas pārsteigs ar savu mainīgumu un dažādību. Plašāka informācija par Latvijas Sv. Jēkaba ceļu šeit.