Valmierā atklāta Latvijas BMX kausa izcīņa

BMX sezonas atklāšana

Divas saulainas, azartiskas un emocijām bagātas sacensību dienas aizvadītas Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” – 4. maijā ar 1. posma sacensībām svinīgi atklāta oficiālā Latvijas BMX kausa izcīņa, savukārt svētdien, 5. maijā, sacensības turpinājās ar Valmieras Olimpiskā centra kausu.

Kuplā Valmieras BMX braucēju saime pirmo startu savās mājās simboliski veica kopā ar treneriem, dodoties trasē no 5m stāvā starta kalna Valmieras līdzjutēju himnas pavadījumā.

Pirms sacensību sākuma jau tradicionāli tika izpildīta arī Latvijas valsts himna – šoreiz, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, tā izskanēja īpaši spēcīgi, pateicībā par iespēju dzīvot brīvā valstī un laimi būt kopā ar ģimeni, iedvesmojot un atbalstot cits citu.

Kopumā pie starta līnijas 1. sacensību dienā stājās gandrīz 400 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas sportisti, savukārt 5. maija sacensībās – ap 320 sportistiem, cīnoties par uzvaru 20 vecuma un meistarības grupās, kā puišiem, tā meitenēm.

Mūsu BMX braucējiem no Valmieras Sporta skolas un klubiem BMX “Valmiera” (iepriekš “MŠA/Valmieras puikas”) un “Tālava” izdevās vairākkārt kāpt uz goda pjedestāla, iegūstot 7 zelta, 10 sudraba un 9 bronzas godalgas.

4. maijs / Crystal Dent BMX Latvijas kausa 1. posms

 • B10 – 1. vieta Jēkabs Ozols
 • G9-10 – 1. vieta Ieva Višņevska
 • G13-14 – 1. vieta Katrīna Bergsone
 • G7-8 – 2. vieta Ketija Ādamsone
 • G11-12 – 2. vieta Betija Bernāte
 • B9 – 2. vieta Kristaps Lūsis
 • Cruiser 25+ – 2. vieta Gatis Ādamsons
 • Cruiser Pro – 2. vieta Rolands Liepiņš
 • Cruiser 13-24 – 2. vieta Matīss Salmanis
 • B9 – 3. vieta Krišjānis Kalniņš
 • G9-10 – 3. vieta Adrija Štromberga
 • G11-12 – 3. vieta Lauma Bērziņa
 • Men 17+ – 3. vieta Roberts Treimanis
 • Pro Open men – 3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš (Valmieras Sporta skolas AKSSC)

5. maijs / Valmieras Olimpiskā centra kausa izcīņa

 • G9-10 – 1. vieta Ieva Višņevska
 • G13+ – 1. vieta Anna Pedraudze
 • B10 – 1. vieta Jēkabs Ozols
 • Cruiser 12+ – 1. vieta Rolands Liepiņš
 • Pro Open men – 2. vieta Kārlis Pedraudzis (Valmieras Sporta skolas AKSSC)
 • G7-8 – 2. vieta Ketija Ādamsone
 • G11-12 – 2. vieta Betija Bernāte
 • B14 – 2. vieta Patriks Krauklis
 • B9 – 3. vieta Kristaps Lūsis
 • G9-10 – 3. vieta Adrija Štromberga
 • Cruiser 12+ – 3. vieta Roberts Treimanis
 • Pro Open men – 3. Vieta Noa Rafaels Laake (Valmieras Sporta skolas AKSSC)

Nākamais nozīmīgais notikums Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” būs 13. un 14. jūlijā – UEC Eiropas kausa 9. un 10. posma sacensības, kas ierasti pulcē labākos Eiropas BMX braucējus. Savukārt 24. augustā BMX trasē “Avoti” notiks Latvijas kausa izcīņas 7. posms, kam sekos kluba “Tālava” organizētās sacensības.

Jāpiemin, ka šī gada lielākais jaunums BMX sacensībās Latvijā ir transponderu ieviešana. Lai gan Eiropas sacensībās šāda rezultātu uzskaites sistēma daudzviet jau ir, Latvijā šī būs pirmā sezona, atvieglojot un modernizējot sacensību rezultātu uzskaiti un ļaujot sportistiem un treneriem sekot līdzi sacensību braucienu laikiem.

Paldies par foto Sandai Balodei!