Valmierā atgriežas tradicionālais tautas deju koncerts “Mēs – 3, Jūs – 3!”

Sestdien, 22. oktobrī, pēc pandēmijas radītās klusuma pauzes uz Valmieras Kultūras centra skatuves atkal notiks tradicionālais tautas deju koncerts “Mēs – 3, Jūs – 3!”. Šoruden to organizē vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Agrā Rūsa” un VPDK “Pastalnieki” apvienotais sastāvs, kuri laipni ciemos uzņems vēl piecus kolektīvus. Koncerta sākums paredzēts plkst. 18.00.

“Koncertam šī būs devītā gadskārta, kad kopā aicinām trīs deju kolektīvus no mūsu puses un trīs viesus no tālākiem Latvijas novadiem, parūpējoties par to, lai dalībnieki pārstāvētu dažādas paaudzes un kvalitātes grupas, lai koncerts būtu skatāms un baudāms mūsu deju cienošajiem skatītājiem. Šoreiz uz skatuves tiksimies ar Valmieras novada VPDK “Gauja” un jauniešu deju kolektīvu “Sadancis”. Savukārt no Rīgas sagaidīsim jauniešu deju kolektīvu “Imanta”, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvus no Tukuma un Siguldas – attiecīgi “Vidumu” un “Dūku”. Protams, koncertā dzirdēsim arī mūsu uzticamos draugus – kamerkori “Kaķi”,” koncerta aprises iezīmē VPDK “Agrā Rūsa” un VPDK “Pastalnieki” viena no vadītājām Baiba Ķirse.

Iepriekšējos divus rudeņus koncerts “Mēs – 3, Jūs – 3!” izpalika Covid-19 pandēmijas dēļ, liekot iepauzēt ar tradīcijas turpināšanu, tāpēc jo lielāks priekš šoreiz, kad atkal varēs kopā sanākt ar tuvākiem un tālākiem draugu kolektīviem. Tas ir kā labs iesākums sezonai, kas vainagosies ar dalību XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētkos. Grandiozais notikums plānots Rīgā no 2023. gadā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam, un “Agrās Rūsas” un “Pastalnieku” apvienotā sastāva viens no vadītājiem Jānis Psjuks apliecina, ka kolektīvs šim pasākumam gatavosies ar lielu atbildības sajūtu:
“Pagājušajā sezonā sekmīgi piedalījāmies tā dēvētajā deju metodiskajā seminārā, kas aizstāja tradicionālo skati, tāpēc apvienotais sastāvs lielajos svētkos ieguvis iespēju ne tikai dejot nozares tradicionālajā lielkoncertā Daugavas stadionā, bet arī pretendē uz dalību programmā “Arēnā Rīga” un noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē. Nenoliedzami, darba daudz, apgūstamais repertuārs plašs, tāpēc prieks, ka jau esam sākuši tā sagatavošanas darbus, un daļu no tā būs iespējams redzēt uz Valmieras Kultūras centra skatuves jau 22. oktobrī.”

Ieejas maksa: 5 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv .

Informāciju sagatavoja:
Ingrīda Upīte
no VPDK “Agrā Rūsa” un VPDK “Pastalnieki” apvienotā sastāva

Foto: Edgars Vaivads