Valmierā aizvadīts Latvijas Mamanet čempionāts

Latvijas čempionāts Mamanet

9. decembrī Valmierā norisinājās Latvijas Mamanet čempionāts, kas šogad pulcēja 35 komandas no Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Limbažu, Mārupes, Rēzeknes, Ropažu, Siguldas un Valmieras novadiem, kā arī no Daugavpils, Rīgas un Ukrainas.

Latvijas čempionāts Valmierā tika aizvadīts trīs sporta bāzēs – Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā un Valmieras Viestura vidusskolā. Veiksmi pirms sacensību sākuma dalībniecēm vēlēja arī Gaļina Gorbatenkova, LTSA Valdes locekle, un Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Mamanet Latvijā strauji attīstās, par ko liecina komandu skaita pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada Latvijas čempionātu Koknesē, kur startēja uz pusi mazāk – 17 komandas. Mamanet popularizēšanā liels nopelns ir Latvijas Tautas sporta asociācijai (LTSA), kura dažādos Latvijas novados rīko atvērtos treniņus, lai iepazīstinātu dāmas ar šo sporta veidu, kas ir ļoti līdzīgs volejbolam – spēle notiek volejbola laukumā ar 6 dalībniecēm katrā laukuma pusē, taču bumba nav jāatsit, bet jānoķer rokās, pirms tā tiek nodota nākamajai spēlētājai. Mamanet devīzē ir “katra mamma var”, aicinot sievietes un mammas būt aktīvām un rūpēties par sevi, atrodot laiku fiziskām aktivitātēm ikdienā.

Sacensības šogad notika divās grupās – pamatgrupā startēja 27 komandas, kuras Mamanet spēlē jau ilgāku laiku, bet tautas grupā piedalījās 8 komandas, kas spēli sākušas apgūt tikai no šī gada augusta.

Tautas grupā komandas tika lozētas 2 apakšgrupās, pa četrām katrā grupā. Grupu spēlēs katra komanda ar katru aizvadīja vienu 21 punktu garu setu. Pēc grupu spēlēm labākās četras komandas turpināja cīņu, lai noskaidrotu spēcīgākās komandas. Īpaši spraigi izvērtās cīņas par 1. un 3. vietu. Cīņā par 3. vietu laukumā devās komandas “Mītava open 2” (Jelgava) un “Staicele”, kurā pārākas ar rezultātu 21:19 bija dalībnieces no Staiceles, izcīnot bronzas medaļas. Tieši ar šādu pašu rezultātu noslēdzās arī fināla spēle, kurā tikās komandas “Visas zvaigznes” (Jelgavas novads) un “Sudraba liepas” (Valmiera), sīvā cīņā čempionu titulu izcīnīja “Sudraba liepas”. 

Pamatgrupas komandas tika sadalītes 5 apakšgrupās. Apakšgrupu spēlēs katra komanda ar katru tikās vienu reizi un aizvadīja 1 setu spēli līdz 21 punktam. Pēc grupu spēlēm labākās 16 komandas turpināja cīņu pēc play off sistēmas, lai noskaidrotu šī gada Latvijas Mamanet čempiones. Turpmākās cīņas jau norisinājās līdz 2 uzvarētiem 15 punktu setiem. Bronzas spēlē laukumā devās komandas “Letijas” (Rēzeknes novads) un “Naukšēni 2”, kurā pārāka bija komanda no Naukšēniem, izcīnot čempionātā 3. vietu ar rezultātu 2:0. Finālā tikās komandas “Rūjiena” un “Balvu vilcenes”, kurā ar rezultātu 2:0 uzvaru guva komanda no Rūjienas, izcīnot 2023. gada Latvijas Mamanet čempionu titulu. 

Rezultāti Tautas grupā:

1. vieta “Sudraba liepas” – Valmiera (Krista Līcīte, Krista Kozulāne, Ketija Nēringa-Martinsone, Sandra Baumane, Dace Careva, Santa Kazaka, Sabīne Muceniece)


2. vieta “Visas zvaigznes” – Jelgava (Elīna Liepiņa, Sarmīte Švēde, Marina Gračova, Līga Saulīte, Laura Šnitkus, Dace Stratkalne, Ekaterina Opalenik, Ilona Hohlova, Inga Jaunpujena-Pujena)

3. vieta “Staicele” – Staicele (Evija Veide, Signe Kalniņa, Liesma Raibace, Nadīne Pērkone, Jana Lāce, Inga Konrāde, Anta Korpa, Ieva Mahte)

Rezultāti Pamatgrupā:

1. vieta “Rūjiena” (Zane Zandersone, Ketija Vintēna, Solvita Niklase, Dana Ševčenko, Laura Cīrule, Gunita Graudiņa, Margita Kaliksone, Sarmīte Praudiņa, Nora  Alpeusa)

2. vieta “Balvu vilcenes” (Agrita Anča, Zane Buculāne, Ausma Duļevska, Ieva Leišavniece, Krista Medne, Sintija Sērmūkša, Santa Supe, Agnese Orlova)


3. vieta “Naukšēni 2” (Alīna Pūce, Līga Dreija, Baiba Riekstiņa, Regīna Poļakaite, Zanda Reitfelde, Agnese Skujiņa, Kristīne Melne, Ginta Zumente, Katrīne Pinka, Mārīte Kamzola) 

Sacensības organizēja Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvalību.

Liels paldies ikvienam, kurš iesaistījās, lai čempionāts varētu veiksmīgi noritēt! Īpašs paldies turnīra atbalstītājiem SIA “Naukšēni”! 

Informācija: Gundars Putniņš