Valmierā aizvadīts Eiropas čempionāts galda hokejā

No 13. līdz 16. jūnijam Valmierā, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā, norisinājās šī gada lielākais pasākums galda hokejā – Eiropas čempionāts 2024, kurā pulcējās spēcīgākie Eiropas galda hokeja meistari. Kopumā tika noskaidroti uzvarētāji 10 nominācijās, no kurām sešas ir individuālas un četras – komandu nominācijas.

Komandu sacensībās: Junioru U18 komanda spraigā cīņā izcīnīja zelta medeļas, no junioriem neatpalika arī mūsu dāmu izlase, kura jau no pirmajām spēlēm dominēja pār savām konkurentēm un ieguva godam pelnīto pirmo vietu. Prestižajā komandu OPEN kategorijā mūsu komanda tikai pašā finālā piekāpās Ukrainas izlasei un ieguva otro vietu, savukārt veterānu O40 ieguva bronzas godalgas.

Individuālajās sacensībās junioru kategorijā U13 abas augstākās godalgas saņēma mūsu sportisti, attiecīgi  Roberts Verbičs un Rainers Neija. Junioru U18 kategorijā Regnārs Vazoliņš ieguva bronzas godalgu. Sieviešu kategorijā mūsu sportiste Elēna Rācenāja aizraujošā cīņā izcīnija sudraba medaļu, bet prestižajā OPEN kategorijā finālā satikās mūsu sportisti Edgars Caics un Rainers Kalniņš, kuru duelī pārāks bija Edgars Caics.

Latvijas izlase tiek veidota pēc ITHF pasaules reitinga, Latvijas reitinga un  pasaules kausa kopvērtējuma rezultātiem. Latviju šogad pārstāvēja rekordliels sportistu skaits – 56.

  • OPEN izlasē 25 dalībnieki: Edgars Caics, Sandis Kristaps Lagzdiņš, Matīss Jakseboga, Emīls Liepiņš, Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Kristaps Naglis, Jēkabs Reķis (visi no Rīgas) Rainers Kalniņš, Toms Baumanis, Didzis Ziemelis, Jānis Kalnēvics, Mikus Saulītis (Inčukalns), Elvijs Siliņš, Alvis Siliņš, Edžus Kaņeps, Rūdolfs Kamzols (visi no Ventspils), Rolands Riekstiņš, Kristaps Riekstiņš, Regnārs Vazoliņš, Lūkass Jurka (visi no Valmieras novada), Valts Smagars, Gints Lasmanis (Skrunda), Salvis Skarainis (Talsi), Andrejs Kuzņecovs (Jēkabpils).
  • Dāmu kategorijā 5 dalībnieces: Elēna Rācenāja, Laima Kamzola (abas no Ventspils), Margarita Ābele (Inčukalns), Katrīna Ļihačova, Lāsma Bezdelīga (abas Valmieras novads).

  • Junioru U-18 klasē 7 dalībnieki: Regnārs Vazoliņš (Valmiera), Toms Baumanis, Roberts Līvmanis (abi no Inčukalna) Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Jēkabs Reķis, Alekss Skudrītis (visi no Rīgas).

  • Veterānu O-40 klasē 5 dalībnieki: Sandis Kalniņš (Inčukalns) Aleksandrs Žernovojs (Ventspils), Salvis Skarainis (Talsi), Sergejs Mihejevs (Rīga), Sandis Krasts (Valmiera).

  • Veterānu O-55 klasē četri dalībnieki: Salvis Skarainis (Talsi), Ilgvars Pavlovskis (Rīga), Jānis Rektiņš (Valmiera), Gunārs Buls (Jūrmala).

  • Junioru U-13 klasē 15 dalībnieki: Einārs Gūze, Elvis Gustavs Reinfelds ( Rīga), Rainers Neija, Rainers Martužāns, Renārs Saulītis, Dārta Vesele, Asnāte Kocere, Agris Pavārs (Inčukalns), Ģirts Vazoliņš, Roberts Purmalis, Artūrs Verbičs, Ūve Vikmanis, Kristers Gūtmanis, Roberts Verbičs (visi Valmieras novads), Raimonds Stālmanis (Ādaži).

Šis Eiropas čempionāts ieies vēsturē ar to, ka pirmo reizi tāda mēroga galda hokeja sacensības tika tiešraidē translētas televīzijā un internetā, tādēļ tās bija iespējams vērot ne tikai vietējā mērogā, bet visā pasaulē ar komentētājiem latviešu un angļu valodā. Tas ir liels solis Latvijas un Eiropas galda hokeja attīstībā- saka Latvijas Galda hokeja federācijas (LGHF) prezidents Romans Blūmentāls.

Galda hokejs ir sporta veids ar kuru nodarbojas vairāk nekā 30 valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā. Tā ir dinamiska un aizraujoša spēle ar bagātu vēsturi, pirmās meistarsacīkstes – Zviedrijas čempionāts, notika 1982. gadā. Galda hokejistam ir nepieciešami ilgi un rūpīgi treniņi, lai paaugstinātu savu meistarības līmeni un apgūtu daudzus tehniskos elementus, laba reakcija, ātra domāšana, prasme analizēt situācijas un pamatīga fiziskā izturība, bet tajā pašā laikā šī spēle ir pieejama jebkuram, neatkarīgi no vecuma un dzimuma.

Papildu informācijai:

Krišs Priede

Latvijas Galda Hokeja Federācija

Tālrunis: 26793540

E-pasts: