Vaidavas novusa klubs aicina uz sacensībām

Vaidavas novusa klubs

Lai gan starp latviešiem un igauņiem nav viennozīmīga uzskata, kur radusies novusa spēle, skaidrs ir, ka novusa spēles noteikumi izstrādāti 30. gadu sākumā un 1932. gadā Rīgā jau norisinājušās pirmās novusa meistarsacīkstes. Savukārt ap 1980. gadu vidu Latvijā aktīvi ar novusa sportu nodarbojās ap 55 000 cilvēku.

Šobrīd novuss Latvijā tiek atdzīvināts un popularizēts, tiek ražoti augstvērtīgi novusa galdi. Turklāt tepat Valmieras novada Vaidavā tādi top Aināra Pēča darbnīcā. Par pasūtījumu daudzumu nevarot sūdzēties, kopš darbības pirmsākumiem izgatavoti ap 1500 galdi. Katrs no tiem izgatavots ar īpašu rūpību, nodarbē iesaistīta arī Aināra dzīvesbiedre.

Vaidavas novusa klubs pastāv jau kopš 2011. gada. Šobrīd klubs pastāvīgu mājvietu radis Vaidavas sporta nama pagrabstāvā, kur izvietoti 15 Aināra gatavoti sporta galdi un ik otrdienu un ceturtdienu plkst. 19.00 šeit sanāk draudzīga novusa entuziastu saime no Vaidavas, Dikļiem un Valmieras, lai uzspēlētu novusu un pavadītu laiku kopā, attīstot spēles prasmes arvien augstākā līmenī. Savukārt trešdienās Ainārs Pēčs palīdz apgūt novusa prasmi jauniešiem Valmierā, Ausekļa ielas dienesta viesnīcā. Brīvdienas lielākoties paiet sacensībās.

Ainārs darbojas Latvijas Novusa federācijā un iesaistās dažāda mēroga sacensību organizēšanā, tiesāšanā. Vaidavā šobrīd ir aktīvas trīs komandas, kuras startē federācijas rīkotajās sacensībās – divas vīriešu un viena sieviešu. Lai popularizētu šo spēli arī jaunās paaudzes vidū un nodotu savas prasmes, zināšanas tālāk, Vaidavas novusa klubs novembrī rīkos divas sacensības, aicinot piedalīties dažāda vecuma novusa spēles entuziastus, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus sacensību formātā:

  • 5. novembrī plkst. 10.00 – Valmieras novada jauniešu individuālais čempionāts novusā

Sacensības notiks pēc Latvijas novusa federācijas apstiprinātiem noteikumiem 4 setos. Kā jauniešiem, tā jaunietēm uzvarētāju noteikšana notiks divās vecuma grupās: 1. grupa – kadeti 2009. gadā dzimušie un jaunāki, 2. grupa – jaunieši 2008. līdz 2005. gadā dzimušie. Sacensību 1. – 3. vietu ieguvējus katrā grupā apbalvos ar attiecīgās pakāpes diplomiem un balvām.

Sacensību nolikums: Valmieras novada jauniešu individuālis čempionāts novusā

  • 12. novembrī plkst. 10.00 Valmieras novada amatieru individuālais čempionāts novusā

Sacensību nolikums: Valmieras novada amatieru čempionāts novusā

Pieteikšanās sacensībām, sazinoties ar sacensību galveno tiesnesi Aināru Pēču pa e-pastu vai mob. tālr. 25153393. Pieteikšanās sacensību dienā uz vietas līdz plkst. 9.30.