Vaidavā notiks radošās keramikas nodarbības kopā ar meistari Zani Melnaci-Priednieci

Trīs jūlija sestdienās, 17., 24. un 31. jūlijā, no plkst. 11.00 Valmieras novada Vaidavā, “Vaidava Ceramics” ražotnes pagalmā notiks keramikas darbnīcas “Māla bļodas izgatavošana un dekorēšana”.

Nodarbības vadīs “Melnzeme ceramics” izveidotāja, keramikas meistare Zane Melnace-Priedniece, kura pasniedz keramikas nodarbības pieaugušajiem un radošo iedvesmu smēlusies plenērā pie Latgales podnieku skolas izveidotāja Ēvalda Vasiļevska.

Keramiķes Zanes Melnaces-Priednieces vadībā būs iespēja izveidot un izdekorēt bļodiņu no māla, kā arī izrotāt ar māla traukiem paredzētajām krāsām.

Dalības maksa: 20,00 eiro. Nodarbības ilgums: 1,5 – 2 stundas.

Dalībnieku skaits ierobežots: 10 personas. Pieteikšanās: . Papildu informācija pieejama, zvanot pa tālr. 29448983 (Marita Mastiņa).

Nodarbības norisinās ar pašvaldības atbalstu, biznesa ideju konkursa “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!” ietvaros, kurā jaundibinātais uzņēmums SIA “Vaidavas Keramiste” saņēma finansējumu 2000 eiro apmērā radošu keramikas darbnīcu īstenošanai Vaidavas kopienai un viesiem. Kā bija minēts projekta pieteikumā, Vaidava jau vairāk kā 40 gadu ir atpazīstama ar keramikas vārdu, kurā veiksmīgs ģimenes uzņēmums “Vaidava Ceramics” ražo skaistus un funkcionālus traukus no tīra Latvijas māla. Ne reizi vien šo gadu laikā radusies doma par pastāvīgu radošo darbnīcu izveidošanu. Gandrīz katrai Vaidavas mājsaimniecībai bijusi saikne ar darbošanos keramikas jomā, katrā mājā var atrast dažādu laiku keramikas izstrādājumus, par kuriem liecina sirsnīgi atmiņu stāsti. Vietējiem iedzīvotājiem un Vaidavas viesiem jau ilgus gadus ir vēlme piedalīties keramikas darbnīcās un gūt pieredzi, darbojoties ar mālu, ko tagad, saņemot pašvaldības atbalstu, īstenos. Idejas autores norāda, darbošanās ar mālu ir arī lieliska nodarbe pēc spriedzes pilnas darba dienas – veidojot, rullējot, mīcot rodas ritms, kas nomierina un līdzsvaro.