Vai mēs varam palīdzēt kokiem? Jā, kopā mēs varam!

13. oktobrī “Labo darbu nedēļā” Valmieras Viestura vidusskolas 2.a klase piedalījās Valmieras pagasta bibliotēkas organizētajā kultūrizglītojošajā nodarbībā “Vai mēs varam palīdzēt kokiem?”.

Aktualizējot labo darbu nozīmi ne tikai cilvēka ikdienas uzlabošanā, bet arī mūsu lielā drauga – Dabas aizsardzībā, īpaši rūpēs par kokiem gan mūsu pašu pagalmos un parkos, gan tālajā Dienvidamerikā un Āzijā, skolēni, iedvesmojoties no angļu bērnu literatūras autores Keitijas Deinsas grāmatas “Vai mēs varam palīdzēt kokiem?”, kopā ar Tukanmeiteni no Dienvidamerikas Amazones lietusmežiem, Brūno Lāču puiku no Eiropas un Orangutanu no Kalimantānas salas lietusmežiem Āzijā, meklēja atbildes kā rūpēties un izprast cēloņsakarības starp cilvēka darbību lauksaimniecības vai rūpniecības vajadzībām un šīs darbības negatīvo ietekmi uz mežiem, tur mītošo floras un faunas pasauli un cilvēku ikdienas kvalitāti.

Pievienotā vērtība bija nodarbības gaitā skolēnu izveidotie koku aizsardzības tēmai veltīti plakāti, kas aktualizēja argumentētus veidus un cilvēka ikdienas paradumus, kas palīdzētu mežiem un dzīvniekiem visā pasaulē. Patiess prieks par 2.a klases skolēnu erudīciju un vēlmi būt pilsoniski aktīviem dabas aizsardzības jautājumos!

Šobrīd, kad Pasaules Dabas fonds mūs informē par būtiskām gan klimata pārmaiņām, gan daudzu pasaules sugu izmiršanas draudiem cilvēka darbības dēļ, ir svarīgi izglītot un aicināt sabiedrību domāt, kādā veidā mēs varam palīdzēt! Tāpēc, Valmieras Viestura vidusskola 2.a klase aicina arī Tevi nepalikt malā! Palīdzot kokiem, mēs palīdzam paši sev!

Lasam un iedvesmojamies labiem darbiem!

Informāciju sagatavoja:

Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja

Inga Grīnbauma