VADC mudina iedzīvotājus ziedot asinis

11. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Valmieras Kultūras centrā tiks organizēts VADC izbraukums.

Lai ārsti varētu palīdzēt visiem pacientiem, kuriem tas ir nepieciešams, VADC lūdz visus iedzīvotājus būt īpaši aktīvus un atsaucīgus, ziedojot asinis. Galvenais, kas nepieciešams, lai ziedotu – laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja  visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Pastāvīgās ziedošanas vietas ir nemainīgas: Rīgā – Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī. Savukārt izbraukumi plānoti daudzās citās vietās Latvijā. Pilns izbraukumu vietu saraksts aplūkojams šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/izbraukumi-un-ziedosanas-vietas