Uzziedējušas puķu pļavas Valmieras novadā!

Jau pāris gadus vasaras pilnbriedā Valmieras novada iedzīvotājus un viesus priecē pļavas ziedu košums ceļmalās gar lauksaimniecībā izmantotajām zemēm.

Aizvadītajā rudenī, sadarbībā ar kooperatīvo sabiedrību VAKS, Valmieras novada pašvaldība pļavas ziedu ideju vēlējās realizēt arī Valmierā. Pilsētas teritorijā vairākās vietās tika uzfrēzēta augsne, un pavasarī iesētas puķu sēklas.

Tuvojoties Saulgriežiem, puķu pļavas ir sākušas ziedēt Rīgas ielā pie Valmieras Olimpiskā centra, gar Alvila Freimaņa ielu no Rīgas ielas līdz Vidzemes slimnīcai, Cempu ielas rotācijas apļa vidū un starp Burtnieku ielu un A3 apvedceļa rotācijas apli. Tāpat arī kooperatīvā sabiedrība VAKS jau tradicionāli iekrāsojusi ceļa malas ar pļavas ziediem ceļā uz Zilokalnu, no Brenguļiem uz Trikātu, no Trikātas uz Vāli, no Kauguriem uz Mūrmuižu.

Aicinām doties izbaudīt krāsainos puķu ceļus un iemūžināt tos fotogrāfijās!

Ziedošas pļavas pilsētvidē ir estētisks ieguvums, kas dažādo pilsētas ainavu. Pļavas, kurās aug daudzveidīgi augi, ir dabiska dzīvotne dažādiem kukaiņiem un mazajiem dzīvniekiem.

Lai pilnvērtīgi baudītu ziedu krāšņumu, pļavas tiks pļautas tikai vasaras beigās pēc ziedu noziedēšanas, sēklu nogatavošanās un izbiršanas, lai ziedu daudzveidība saglabātos arī nākamajos gados.