Uzstādīta velo remonta stacija Mazsalacā

Uzstādīta velo remonta stacija Mazsalacā

Valmieras novada pašvaldība LEADER projekta ietvaros Mazsalacā uzstādījusi velo remonta staciju. Tā pilnveidota teritorija Mazsalacā, nekustamajā īpašumā “Dzelzceļš”, caur kuru ved velomaršruts “Greenways” jeb “zaļie ceļi”. Velo stacija ir brīvi pieejama visu diennakti ikvienam, kuram ir nepieciešams veikt nelielus remontdarbus savam velosipēdam.   

Ko cilvēkam darīt, ja ceļā ar velosipēdu gadās kāda tehniska kļūme, bet tuvumā nav velosipēdu darbnīcas vai tā jau ir slēgta? Projekts risina šo problēmu – ikvienam velo izmantotājam ir nodrošināta iespēja paša spēkiem nepieciešamības gadījumā piepumpēt riepas un pielabot savu riteni. Remonta stacija ir aprīkota ar rokas pumpi, skrūvgriezi, dažādām atslēgām un citiem instrumentiem, kas nepieciešami, lai veiktu nelielu remontu velosipēdam. Tāpat tā var noderēt, ja kaut kas atgadījies bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslam.

Publiski pieejamā bezmaksas velosipēdu remonta stacija, kas projektā uzstādīta uz “zaļo ceļu” maršruta, attīstīs velotūrisma infrastruktūru Mazsalacā, veicinot tūrisma sadarbību starp Latviju un Igauniju un pilnveidojot iedzīvotāju aktīvās atpūtas nodrošinājumu. “Zaļo ceļu” tīkls Vidzemē un Dienvidigaunijā izveidots, izmantojot kādreizējos dzelzceļu maršrutus, un ved caur gleznainām ainavām un mežiem. Maršruts ir piemērots velo braucējiem, pārgājieniem, zirgu izjādēm un slēpošanai ziemas apstākļos.

Valmieras novada pašvaldības sagatavoto LEADER projektu “Velo remonta stacijas uzstādīšana” apstiprināšanai Lauku atbalsta dienestā pēc izvērtēšanas virzīja biedrība “No Salacas līdz Rūjai”.