Uzstādīs smagā autotransporta kustības ierobežojuma zīmes uz Valmieras novada pašvaldības autoceļiem

Iestājoties pavasara atkusnim, daudzviet uz grants autoceļiem, kūstot sniegam, veidojas šķīdonis.

Lai novērstu autoceļu bojājumus pavasara atkušņa laikā, Valmieras novada pašvaldība no 28. februāra pakāpeniski sāks uzstādīt smagā autotransporta, ar kopējo masu virs 7 vai 10 tonnām (ja konkrētam ceļam nav noteikts cits masas ierobežojums), kustības ierobežojuma zīmes uz pašvaldības grants autoceļiem.

Autotransporta masas ierobežojumus pašvaldība nosaka, lai autoceļi, kuri ir zaudējuši nestspēju, netiktu neatgriezeniski sabojāti. Ierobežojumu laikā būs liegta kokmateriālu transportēšana un citu smagsvara kravu transportēšana, kuru masa pārsniedz 7 t vai 10 t, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm uz pašvaldības autoceļiem.

Lai nepasliktinātu pašvaldības autoceļu stāvokli, to uzturēšanas darbus visefektīvāk ir veikt laikā, kad tie apžuvuši un atguvuši nestspēju.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Ierobežojumu ievērošanu kontrolēs pašvaldības apvienību pārvalžu darbinieki un pašvaldības policija. Aicinām ievērot ierobežojumus, plānojot savu maršrutu!

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem:

  • uz pašvaldības ceļiem, aicinām ziņot, zvanot pa Operatīvās informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 8484;
  • uz valsts ceļiemzvanot pa diennakts tālruni 80005555.

Karte ar masas ierobežojumiem Latvijas valsts teritorijā ir pieejama šeit.

Masas ierobežojumi uz pašvaldības autoceļiem