Uzraksts “Valmiera” pie Gaujas būs jaunā veidolā

Uzraksts “Valmiera” pie Gaujas būs jaunā veidolā

1937.gadā Valmieras ainavā iegūla viens no tās raksturīgajiem vaibstiem – uzraksts “Valmiera” pilsētas galvenās ielas Gaujas krastā. Ik rudeni, tāpat kā citas dobes, uzraksts uz vairākiem mēnešiem atvadās no garāmgājēju skatieniem. Šajā pavasarī uzraksts “Valmiera” atdzims jaunā veidolā un turpmāk priecēs valmieriešus un pilsētas viesus visu gadu, mākslinieciskajā izpildījumā saglabājot Valmieras īpašo lepošanās stāstu un pilsētas sirdī godu atdodot gan Valmierai, gan Gaujai.

Uzraksts, kas būs apmēram 18 metru garumā un vairāk nekā trīs metru augstumā, atainos arī Valmieras simbolu – izaugsmes medaļu, aicinot – lai Valmiera ir Tava sirdsvieta, Tavas četras debespuses, Tava māju sajūta, Tava izaugsme, vieta, ko mīlēt un ar ko lepoties.

“Cienot vienu no Valmieras simboliem un domājot par tā ilgtspēju, lai tas priecētu vēl daudzus gadus, ir izvēlēts risinājums, kas saglabā vēsturisko piedāvājumu – Valmieras vārda atainošanu burtveidolā un atrašanās vietu, bet veidojot to iedzīvotājiem pieejamāku, jo tam nebūs sezonāls raksturs,” stāsta Gints Sippo, Valmieras novada pašvaldības mākslinieks.

“Uzraksta jaunais veidols būs pirmais solis Gaujas promenādes attīstības plānos. Tie paredz labiekārtot Gaujas krastu, izveidojot ērtu un pievilcīgu pastaigu vietu. Gaujas promenādes plānotā attīstība tiks īstenota, cienot Valmieras vēsturi un dabu. Tā būs pievilcīga ārvide, funkcionāli droša, kvalitatīva, ar dažāda veida aktīvās un pasīvās atpūtas iespējām. Īstenošana paredzēta, ņemot vērā budžeta iespējas, kā arī iespējas piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu,” stāsta Zanda Lapsa, Valmieras novada pašvaldības galvenā arhitekte, Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas vadītāja.

Uzraksts “Valmiera” Gaujas labajā krastā tika izveidots 1937. gadā. Burtu formu dobju stādījumiem izveidoja Jānis Ziediņš, kurš bija prasmīgs un iecienīts sava darba veicējs, tolaik lielākā daļa pilsētā esošo uzrakstu un izkārtņu bija viņa roku darbs. Pēckara gados dobes netika veidotas, bet jau 50.–60. gados uzraksts tika atjaunots.

Vizualizācija – uzraksta “Valmiera” jaunais veidols