Uzņēmēji aicināti pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”

Ierēdnis ēno uzņēmēju

21. aprīlī Latvijā turpināsim tradīciju apvienot valsts pārvaldes darbiniekus un uzņēmējus iniciatīvas “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ietvaros. Dalībai šā gada iniciatīvā jau pieteikušies valsts pārvaldes darbinieki, tagad aicinām uzņēmējus līdz š.g. 31. martam mājaslapā https://ierednieno.org/ izvēlēties konkrētas ierēdņu vakances pēc to atbildības jomām.

“Arī šogad ar iniciatīvas palīdzību aicinām valsts pārvaldes darbiniekus iedziļināties reālā uzņēmēja ikdienā. Un ne vienu dienu gadā vien, bet aicinu patiesi iedziļināties uzņēmējdarbības norisē, apzināt problemātiskos jautājumus un rast risinājumu. Valsts iestāžu pienākums ir pastāvīgi uzlabot uzņēmējdarbības vidi un sagatavot tādus atbalsta pasākumus, kas sekmētu uzņēmumu izaugsmi, inovāciju attīstību, konkurētspējas un eksporta spējas kāpumu, kā arī sniegt atbalstu tikai Latvijas tirgū strādājošiem uzņēmumiem,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Šogad uzņēmēju ēnošana sāksies 21. aprīlī un pēc pirmās tikšanās dalībnieki ir aicināti sadarboties sešus mēnešus, meklēt labākos risinājumus uzņēmējam aktuāliem jautājumiem, lai organizētu atkārtotu tikšanos septembrī vai oktobrī, kad plānota ieguvumu novērtēšana.

Plašāka informācija par iniciatīvu, tās norisi iepriekšējo gados, kā arī pieteikšanos šā gada pasākumam publicēta “Ierēdnis ēno uzņēmēju” mājaslapā. Vietnē publicēti arī iepriekš risinātie problēmjautājumi, aicinām dalībniekus papildināt uzsāktos uzlabojumus ar komentāriem, vai anketā iesniegt jaunus priekšlikumus.

Dalība iniciatīvā “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ir uzņēmēja papildu iespēja saņemt individuālu konsultāciju. Uzņēmējs iniciatīvas laikā var pieteikt savu ideju vai problēmjautājumu un nepastarpināti piedalīties tā risināšanā sadarbībā ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku. Uzņēmējs var izvēlēties ēnošanai vairākus ierēdņus, kuri vienlaicīgi apmeklēs uzņēmumu. Dalība iniciatīvā ir arī lieliska iespēja valsts pārvaldes darbiniekam iepazīties ar uzņēmēja pieredzi un izaicinājumiem, kā arī novērtēt savas iestādes veidotā regulējuma piemērošanu praksē. 

Iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” notiek sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Biznesa savienību (LBS) un Junior Achievement Latvia.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa