Uzņēmējdarbības atbalsta programmā ZĪLE 2024 finansējums piešķirts 20 projektiem

ZĪLE 2024

Jau septīto gadu Valmieras novada uzņēmējiem ir iespēja pieteikties uzņēmējdarbības atbalsta programmai ZĪLE. Šogad ar ZĪLE atbalstu tiks īstenoti 20 uzņēmēju un biznesa ideju autoru projekti: 13 projekti ZĪLE Attīstībai apakšprogrammā un 7 projekti ZĪLE Startam apakšprogrammā.

Pateicoties pašvaldības finansējumam, šogad uzņēmējdarbības atbalsta programmā ZĪLE ir pieejami 60 tūkstoši eiro: 47 613,34 eiro piešķirti ZĪLE Attīstībai apakšprogrammā, 10 386,66 eiro ZĪLE Startam apakšprogrammā un 2 tūkstoši eiro tiks novirzīti projektu īstenotāju apmācībām un tīklošanās pasākumiem. Konkursā tika saņemti 27 projektu pieteikumi par kopējo atbalsta summu 106 154,96 eiro, tai skaitā 91 487,50 eiro ZĪLE Attīstībai apakšprogrammā un 14 667,46 eiro ZĪLE Startam apakšprogrammā. Pilnībā vai daļēji atbalstot 20 projektus, tiks izmantots viss programmā pieejamais finansējums.

Uzņēmējdarbības atbalsta programmā ZĪLE iesniegtos projektu pieteikumus vērtēja konkursa komisija. Projektu pieteicēji tika aicināti klātienē prezentēt savu projektu un sniegt atbildes uz komisijas jautājumiem.

Atbalsts tika piešķirts šādiem ZĪLE Attīstībai apakšprogrammas projektiem:

 1. Iekārtu un pakalpojumu iegāde lampu ražošanai un tirdzniecībai, SIA “Olighttube”;
 2. “Vidusmežu darbnīcas” attīstība, IK “Vidusmeži”;
 3. Digitāldrukas pēcapstrādes procesu pilnveidošana un optimizācija, SIA “ARTIFEX PLUS”
 4. “AUTOSPORT PARTS” attīstība, Matīss Meinards Puķulauks;
 5. Mājās gatavots ēdiens “Mini zoo Mežiņi”, Dikļu pagasta zemnieku saimniecība “Mežiņi-1”;
 6. Klinšu kāpšanas simulators, SIA “SM amusements”;
 7. “LatvianCandles” silikona veidņu kvalitātes uzlabošana, ražošanas produktivitātes celšana, Marks Vāle;
 8. Nekustamā īpašuma sastāva informācijas vietne GABALS.LV, SIA “SunGIS”;
 9. Aitu vilnas granulu ražošana, Skaņkalnes pagasta zemnieku saimniecība “Ķeiķi”;
 10. Mazās kazkopības saimniecības konkurētspējas uzlabošana, Alise Zariņa;
 11. Strenču viesu nama pankūku virtuves izbūve, SIA “Ābolīši”;
 12. Mūsdienīgas veļas gludināšanas iekārtas iegāde, SIA “MIKSS”;
 13. Kempinga “Jēru klubs” attīstīšana un pilnveidošana, Skaņkalnes pagasta zemnieku saimniecība “Ķeiķi”.

ZĪLE Startam apakšprogrammā atbalsts tika piešķirts šādiem projektiem:

 1. Mājdārziņš, SIA “Lūsēnu namiņš”;
 2. SIA “Greengen” saimnieciskāss darbības uzsākšanai, SIA “Greengen”;
 3. Koplietošanas frizētava mājdzīvniekiem, SIA “AIKORA PET”;
 4. Izgaismotu reklāmu izveides uzsākšana, Armands Dreijers;
 5. Darbnīcas pilnveidošana uzņēmējdarbības uzsākšanai, Mārtiņš Plaude;
 6. Teritorijas sakopšanas pakalpojumi, Jūlija Vita Krolle Murņika;
 7. Motorzāģis – saimnieciskās darbības vajadzībām, Krišjānis Benušis.

Uzņēmējdarbības atbalsta programmas ZĪLE mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un sekmēt jaunu uzņēmumu veidošanos Valmieras novadā. Apakšprogramma ZĪLE Attīstībai ir lieliska iespēja uzņēmumiem, kas savā darbībā vēlas izstrādāt jaunus produktus vai ieviest inovatīvus risinājumus. ZĪLE Startam apakšprogramma paredzēta jaunuzņēmumiem un biznesa ideju autoriem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai.

Atbalsta programmā ZĪLE 2024 finansējumu nodrošina Valmieras novada pašvaldība, programmas īstenošanu koordinē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Justīne Skrastiņa,

Biznesa atbalsta projektu vadītāja

Valmieras Attīstības aģentūra