Uz Ukrainu nosūtītās “Uzņēmēji mieram” palīdzības apjoms pārsniedzis 6 604 587 eiro

Uzņēmēji mieram

Kopš kara sākuma Ukrainā fonds “Uzņēmēji mieram” (“Entrepreneurs for peace”), kas apvieno Latvijas uzņēmumus un privātpersonas, lai organizētu atbalstu Ukrainai un tās bruņotajiem spēkiem, uz Ukrainu nosūtījis palīdzību vairāk nekā 6 604 587,34 eiro apmērā.

Ar ziedotāju atbalstu uz Ukrainu kopš 2022. gada 24. februāra nosūtīti 132 ģeneratori, 230 transporta līdzekļi, tai skaitā neatliekamās medicīniskās palīdzības auto, vilcēji ar piekabēm un laiva, 271 drons, 80 tēmekļi un nakts redzamības iekārtas, 80 mobilās uzlādes stacijas un datori, kā arī 6502 karavīru apģērba un aprīkojuma vienības.

No kopējās ziedojumu summas materiālie ziedojumi pārsniedz 1 758 332 eiro, savukārt par ziedojumiem vairāk nekā 4 846 254 eiro apmērā “Uzņēmēji mieram” fonds veicis nepieciešamo atbalsta vienību nodrošināšanu.

2023. gada sešos mēnešos uz Ukrainu nosūtīta palīdzība 1 730 042 eiro apmērā

2022. gada 6. septembrī Ministru kabinetā apstiprinātais Ārlietu ministrijas informatīvais ziņojums “Latvijas iesaiste Ukrainas rekonstrukcijā” nosaka, ka Latvija prioritāri iesaistīsies Čerņihivas apgabala rekonstrukcijā. Čerņihivas apgabalā ir izpostīti aptuveni 20 000 objektu, no kuriem vairāk nekā puse ir mājokļu. 2022. gada rudenī ciešā sadarbībā ar Čerņihivas apgabalu “Uzņēmēji mieram” īstenoja pirmo Ārlietu ministrijas grantu Čerņihivas apgabala rekonstrukcijas atbalstam. 2023. gadā “Uzņēmēji mieram” sadarbībā ar Černihivas apgabalu īstenos Ārlietu ministrijas grantu ar projektu “Čerņihivas apgabala Jahidnes ciema mājokļu celtniecība”, ieguldot aptuveni 450 000 eiro.

Iezīmējot Ukrainas kara gadadienu, Rīgas Cirka arēnā norisinājās labdarības koncerts “Veltījums Ukrainai”, pulcējot brīvprātīgo komandu, lai aktivizētu ziedojumus Ukrainas uzvarai. Ar mūziķu, sabiedrības un uzņēmēju palīdzību koncertā “Veltījums Ukrainai” tika ziedoti vairāk nekā 500 000 eiro.

Ar Valsts policijas atbalstu vairāk nekā 75 Valsts policijas lietotos transportlīdzekļus ir saņēmušas dažādas Ukrainas bruņoto spēku, Nacionālās gvardes un Nacionālās policijas vienības. “Šobrīd Ukrainas policija ar ierobežotiem resursiem rūpējas ne tikai par savas tautas un zemes iekšējo drošību, bet arī kara apstākļos cīnās par cilvēku dzīvībām, savas valsts brīvību un nākotni. Šādos apstākļos nav ne mazāko šaubu par sniedzamā atbalsta nepieciešamību un pienākumu no mūsu puses. Lai arī mūsu palīdzības iespējas ir ierobežotas, lepojos, ka varam to darīt kopā ar mūsu sadarbības partneriem, kuriem ir iespējas ieguldīt līdzekļus, sagatavojot tehniskās vienības Ukrainas kolēģu cīņas spēju stiprināšanai. Paldies visiem, kas nepaliek malā un palīdz ukraiņu tautai. Slava Ukrainai,” pauž Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.


Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju jaunas planšetes un cita akcijā “Ziedo Ukrainas armijas mācību iestādēm” sarūpētā biroja tehnika tika nogādāta Ļvivas Sauszemes spēku akadēmijai un Nacionālās gvardes akadēmijai Harkivā. Abas akadēmijas sagatavo jaunākos virsniekus taktiskajā līmenī Ukrainas bruņoto spēku vajadzībām dažādās specialitātēs – komandierus kājnieku, mehanizēto kājnieku, tanku vienībām, kaujas nodrošinājuma un kaujas atbalsta specialitātēs.

“Topošo militāro līderu sagatavošana kara apstākļos nav apstājusies ne uz mirkli. Nogādājot palīdzības kravu Ukrainas partneriem, sev atgādinājām – cik pateicīgi kolēģi ir par mūsu valsts cilvēku sniegto atbalstu un to, ka bez prasmīgi sagatavotiem un apmācītiem militārajiem līderiem – uzvara nav iespējama,” sacīja militārā speciāliste Zane Ribakova.

Turpinās ziedojumu kampaņa “Piešauj pretuzbrukumam”

Fonds “Uzņēmēji mieram” aicina Latvijas uzņēmumus un ikvienu Ukrainas atbalstītāju piedalīties ziedojumu kampaņā “Piešauj pretuzbrukumam!”, lai piegādātu tehniku un aprīkojumu 1 000 000 EUR apmērā Ukrainas bruņoto spēku izlūkošanas un speciālo uzdevumu vienībām frontes karstākajos punktos. Šobrīd kampaņas ietvaros Ukrainas armijas atbalstam savākti jau papildus 250 000 eiro.

“Šis karš man arī parādīja, kurš ir kurš, un mani dziļi apbēdina, kā daudzi cilvēki mierīgi noskatās, kā tēlaini izsakoties, dūšīgs, piedzēries, ar pašapmierinātību bruņots vīrietis norauj mazulim kājas un rociņas. Līdz 1945. gadam vācieši nezināja par Aušvicas šausmām. Man ir bail no tā, ko mēs vēl uzzināsim par putina režīma pastrādātiem noziegumiem,” ar dalās Vitālijs Čmihovs, SIA “Gaujas koks” īpašnieks.

“Dobeles dzirnavnieks” savu pirmo ziedojumu – divas pilnas kravas automašīnas ar vairāk nekā 40 tonnām mūsu ražotās produkcijas – uz Ukrainu nosūtīja 2022. gada 3. martā. Kopš tā brīža ziedojumus veicam regulāri un esam apņēmušies to darīt tik ilgi, cik vien būs nepieciešams” savu atbastu pauž Kristaps Amsils, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

Ikviens Latvijas uzņēmums vai fiziska persona var kļūt par fonda “Uzņēmēji mieram” atbalstītāju, veicot pārskaitījumu uz kontu: LV37HABA0551052837482, kā arī ziedojot projektam “Piešauj pretuzbrukumam” fonda “Ziedot.lv” mājaslapā vai Mobilly lietotnē.

Fonda “Uzņēmēji mieram” oficiālie sadarbības partneri ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Ukrainā, Ukrainas vēstniecība Latvijā, fonds “Ziedot.lv”, biedrība “Agendum” un citas organizācijas.

Ar pilnu ziņojumu par fonda “Entrepreneurs for Peace” darbību 2023. gada 1. pusgadā var iepazīties nodibinājuma oficiālajā mājaslapā: www.uznemejimieram.lv.

Informē: Laura Skrodele

Fonds “Uzņēmēji mieram”