Uz semināru Ogrē aicināti Vidzemes uzņēmējdarbības speciālisti, atbalsta organizācijas, uzņēmēji, jaunieši un citi interesenti

Seminārs Ogre

Uzņēmējdarbības speciālisti, atbalsta organizācijas, uzņēmēji, jaunieši un citi interesenti š.g. 8. jūnijā aicināti apmeklēt Ogres Centrālo bibliotēku, lai uzzinātu par projektā “Uzņēmējdarbība Vidzemē” paveikto, satiktos ar līdzīgi domājošajiem un diskutētu par gaidāmajām atbalsta aktivitātēm. Reģistrācija, līdz 5. jūnijam, te: https://forms.gle/jtSi9dLs23hk3foJ6.

Projekta komanda un aktivitāšu dalībnieki dalīsies stāstā par īstenotajiem atbalsta pasākumiem, jauniešu un uzņēmēju hakatoniem, vaučeru programmu un citām plānotajām aktivitātēm. Tāpat pārrunāsim arī investīciju piesaistes stratēģiju Vidzemes reģionam.

Svarīgi, ka projekta laikā norisinājušies jau seši jauniešu un uzņēmēju hakatoni, pulcējot dalībniekus Limbažos, Ogrē, Smiltenē un Valmierā. Tajos piedalījušies vairāk nekā 200 interesentu, kuri radījuši inovatīvas uzņēmējdarbības idejas pārtikas, koksnes, metaverss, dzīves kvalitātes uzlabošanas, energoefektivitātes, aprites ekonomikas virzienos.

Vidzemes plānošanas reģions aizsācis tradīciju – meklēt aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus un veidot par viņiem stāstus – Vidzemes stāstus. Projekts “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ir devis iespēju turpināt 2012. gadā aizsākto, un ik gadu vasaras izskaņā turpinām pulcēt arvien jaunus, uzņēmīgus vidzemniekus, lai tos godinātu par apņēmību, izdošanos un paveikto. 2022. gadā arī izklaides parks “Avārijas brigāde” tika izvēlēts kā Vidzemes stāstu nominants Ogres novadā. Tā pārstāvis Mārtiņš Brezauckis piedalīsies seminārā, lai dalītos dažādos uzņēmējdarbības izaicinājumos un to risinājumos.

Jau piecus mēnešus projekta “Uzņēmējdarbība Vidzemē” ietvaros tiek veicināta arī kopstrādes telpu attīstība jaunu biznesa ideju radīšanai. Ar aktualitātēm šajā jomā klātesošos iepazīstinās pārstāvji no Valmieras, Gulbenes un Cēsu novadu pašvaldībām.

Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmēji aicināti pieteikties de minimis finansētām konsultācijām, kas var kļūt par spēcīgu atbalstu uzņēmuma mērķu definēšanā un sasniegšanā, inovāciju un starptautiskās sadarbības attīstīšanā, kā arī Latvijā un Eiropas Savienībā pieejamo uzņēmējdarbības atbalsta instrumentu apgūšanā. Rita Sprindžuka, Vidzemes uzņēmējdarbības centra konsultante/inovāciju brokere, pastāstīs par kouča pieeju konsultāciju ietvaros, kas varētu būt noderīga arī pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistiem ikdienas darbā.

Semināru organizē Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centrs projektā “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā”, ko līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Informāciju sagatavoja: Marta Riekstiņa, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste