Uz Dzejas dienām aicina Valmieras bibliotēka

16.septembrī Dzejas dienu noskaņās meistardarbnīcā aicināti piedalīties jaunieši. Un gaidīta tradīcija ir dzejas lasījumi Valmieras integrētajā bibliotēkā. Aicinām!

16.septembrī plkst.11.00 Valmieras 5.vidusskolā norisināsies dzejas meistardarbnīca jaunajiem literātiem “Uzrakstīsim dzeju?” dramaturģes un dzejnieces Agneses Rutkēvičas vadībā. Savukārt vakarā Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 no plkst.18.00 līdz 19.30 notiks dzejas lasījumi autoru vakarā “Dzeja zina vairāk par mani”. Dzejas lasījumos piedalīsies: Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Viks, Aivars Ustups, Andris Akmentiņš (Ventspils), Kirils Vilhelms Ēcis (Rīga). Vakaru vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Artis Jančevskis. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds. Ieeja bez maksas.

Pasākumu klātienē drīkst apmeklēt, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

Latvijas Rakstnieku savienība Dzejas dienas rīko kopš 1965.gada, un 2021.gadā tās ir starptautisks dzejas festivāls ar moto “Dzeja dzīvo”.

Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965.gada 11.septembrī Rīgā, atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa 100.dzimšanas dienu. Tika atklāts Rainim veltīts piemineklis, veidots pēc tēlnieka Kārļa Zemdegas 1957.gada meta, granītā izkala viņa skolnieki – tēlnieks Aivars Gulbis un Laimonis Blumbergs. 1966.gada martā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma Dzejas dienas rīkot katru gadu, tā iedibinot jaunu tradīciju. Dzejas dienu norises notiek ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Kopš 1996.gada par gada labāko dzejas grāmatu tiek pasniegta Dzejas dienu balva.

Informāciju sagatavoja:
Anita Apine,
Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre