Universum mūzikas un mākslas vidusskolas pūšaminstrumentu kvartets gūst panākumus Starptautiskajā instrumentālo kvartetu konkursā

Universum mūzikas un mākslas vidusskolas pūšaminstrumentu kvartets gūst panākumus Starptautiskajā instrumentālo kvartetu konkursā

Jau 43.reizi Valkā skanēja pedagoga, tautas dziesmu vācēja un harmonizētāja, ērģelnieka, latviešu koru mūzikas pamatlicēja Jāņa Cimzes dzīvei un darbībai veltītās mūzikas dienas, kuru laikā 4.aprīlī notika J.Cimzes Valkas mūzikas skolas organizētais Starptautiskais instrumentālo kvartetu konkurss.

Konkursā dažādos instrumentu sastāvos interesanti bija klausīties jaunos mūziķus no Alūksnes, Gulbenes, Jēkabpils, Jūrmalas, Limbažiem, Salaspils, Strenčiem, Valkas, Vidzemes Jūrmalas un Radvilišķiem (Lietuva). Visi dalībnieki bija labi sagatavojušies, uz skatuves muzicēja brīvi un atraisīti. Valmieru pārstāvēja un 3.vietu D grupā ieguva Aivara Cepīša vadītais Universum mūzikas un mākslas vidusskolas pūšaminstrumentu kvartets, kura sastāvā spēlē trompetisti Kristaps Grigorjevs, Renārs Mednis, Jonatāns Apsītis un eifonists Kristians Vētra. Valmierieši, atzīmējot Emila Melngaiļa 150 gadu jubileju, atskaņoja Aivara Cepīša aranžētās melodijas Medību taures, Dūdudancis-Dižais dancis un Jaunlaiku dancis (Mūzika uz krāsnsaugšas) no E.Melngaiļa “Latviešu mūzikas folkloras materiāliem”. Liels prieks par puišu aizrautīgo un saskanīgo spēli!

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzējusi un kompetenta žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš, Augusta Dombrovska mūzikas skolas flautas spēles skolotājs, pūtēju orķestra diriģents Mareks Romanovskis un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas skolotājs, dueta “Mediante” mūziķis Māris Rozenfelds. Konkursa noslēgumā žūrijas komisija atzinīgi novērtēja visu dalībnieku sniegumu, pateicās konkursa organizatoriem un visiem skolotājiem, kuri sagatavoja jaunos mūziķus konkursam, novēlēja izturību un veiksmi nākošajos konkursos un ieteica vairāk spēlēt latviešu komponistu mūziku.

Paldies J.Cimzes Valkas mūzikas skolai un direktoram Mārtiņam Birnim par sirsnīgo uzņemšanu un iespēju piedalīties konkursā! Pateicība skolotājiem Aivaram Cepītim un Jānim Dimantam par paveikto, puišu vecākiem par ieinteresētību un atsaucību!

Lai arī turpmāk mūs un jūs iedrošina un iedvesmo izcilā latviešu pedagoga Jāņa Cimzes vārdi “Mazs stūrītis var daudz augļu dot, ja to īsti apkopt prot!”. Lai spoži skan arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja:

Ritma Pētersone-Cepīte,
Universum mūzikas un mākslas vidusskolas skolotāja