Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris koncertē Lietuvā

Universum koncertē Lietuvā

Skolēnu rudens brīvlaikā, 26.oktobrī, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris devās uz  koncertu Lietuvā, Šauļu 1.mūzikas skolā. Orķestra diriģentu Aivaru Cepīti un Šauļu 1.Mūzikas skolas direktoru Vigintu Ališausku (Vygintas Ališauskas) saista sena muzikāla draudzība, un nu pēc ilgāka laika izdevās atkal tikties.

Koncerta klausītāji ļoti sirsnīgi novērtēja mūsu orķestra un  tā solistu sniegumu. Aplausi nerimās gan pēc Monas Žarkovas vijoles solo priekšnesuma – pašsacerētās kompozīcijas ,,Gretchen”, gan pēc Esteres un Pētera Ciršu aizrautīgi spēlētā klavieru dueta ,, Boogie – woogie”. Savukārt Kristaps un Paula Grigorjevi (trompete un klavieres) klausītājiem veiksmīgi piedāvāja ceļojumu kopā ar  T. Deimerona ,, Lady Bird”.  Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris ļāva spoži iemirdzēties G.F. Hendeļa “Uguņošanas mūzikai”, silti un ar iejūtību atskaņoja E. Dārziņa, L. Liepiņas un Monas Mod (M. Žarkovas) sacerēto ,,Ave Rīga’’. Ļoti enerģiski un reizē arī maigi skanēja latviešu tautasdziesmu apdares, bet visas programmas centrā – tradicionālā skotu melodija, kuru mūsdienās pazīstam kā dziesmu  ,,Visvarenā Žēlastība” – ar savu vēsti , kura tik ļoti nepieciešama mums katram.

Jāpiebilst, ka visas skaņdarbu aranžijas un tautasdziesmu apdares veidojis skolotājs Aivars Cepītis.

Pēc koncerta skolotājiem raisījās dzīvas sarunas par izglītības situāciju mūzikā un mākslā, kā arī tika izteikta vēlme tālākai radošai sadarbībai.

Orķestra brauciens uz Lietuvu bija iespējams, pateicoties Sandra Apsīša vadītā uzņēmuma SIA “AIMASA” finansiālam atbalstam, kā arī braucēju līdzfinansējumam.

Jau pavisam drīz – 2.decembrī –  orķestris un solisti uzstāsties koncertā “Season of light 2023”, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 29 kultūras un atpūtas centrā “Imanta” plkst.15.00.  Šis koncerts būs kā Universum Mūzikas skolas 6 gadu darbības jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas.

 Sirsnīgi gaidīsim ikvienu klausītāju! Koncerta tematika – adventa laiks.

Informāciju sagatavoja:

Anitra Rause,

Universum mūzikas un mākslas vidusskola