Unikāla iespēja bērniem un jauniešiem piedalīties kino festivālā ar savu filmu un saņemt 500 eiro

Unikāla iespēja bērniem un jauniešiem piedalīties kino festivālā ar savu filmu un saņemt 500 eiro

“Baltic FilmTales” ar prieku paziņo par unikālu iespēju Latvijas bērniem un jauniešiem piedalīties jaunā īsfilmu festivālā ar iespēju saņemt naudas balvu 500 eiro apmērā un izrādīt savu filmu starptautiskajā īsfilmu festivālā “Manhattan Short”.

“Baltic FilmTales” ir īpašs festivāls, kas notiks pirmo reizi un piedāvā bērniem un jauniešiem iespēju veidot un prezentēt savas īsfilmas un attīstīt savu talantu kino mākslas jomā. Lai piedalītos festivālā, jauniešiem ir jāizveido un jāiesūta sava īsfilma ne garāka par sešām minūtēm. Tā var būt gan dokumentālā, aktierfilma, gan animācija. Pievienojiet savu īsfilmu vismaz Full HD formātā YouTube vietnē, aizsargājiet to ar paroli un atsūtiet saiti uz e-pastu līdz 2024. gada 31. augustam, norādot vēstules tēmu “Pieteikums “Baltic FilmTales” festivālam”. Festivāls ir atvērts dalībniekiem līdz 20 gadu vecumam.

Bērniem un jauniešiem, kuri piedalīsies “Baltic FilmTales” festivālā, būs īpašas priekšrocības. Uzvarētāja filma tiks demonstrēta visā Latvijā pirms festivāla “Manhattan Short” 2024. gada programmas, ļaujot tūkstošiem skatītāju apskatīt šo darbu. Labākajai filmai tiks piešķirta arī naudas balva 500 EUR vērtībā. Turklāt dalībniekiem būs iespēja piedalīties noslēguma pasākumā un saņemt vērtīgas atsauksmes no pašmāju kino profesionāļiem, kuri palīdzēs uzlabot viņu prasmes un attīstīt talantu.

Festivāla idejas iedvesmotājs ir Staņislavs Tokalovs, kurš ir panākumiem atzīts režisors, scenārists un producents, kā arī pedagogs. “Es ticu, ka jaunieši ir nākotnes stāstnieki, un “Baltic FilmTales” ir lieliska iespēja viņiem izpausties un atrast savu balsi kino mākslā. Šis festivāls ir par radošumu, izaugsmi un aizraujošu piedzīvojumu pasaulē, kurā katrs var būt režisors,” saka Staņislavs Tokalovs.

4.oktobrī starptautiskā īsfilmu festivāla “MANHATTAN SHORT” atklāšanas ceremonijā Rīgā tiks paziņots bērnu un jauniešu īsfilmu festivāla “Baltic FilmTales” uzvarētāja vārds un pasniegta naudas balva 500 eiro vērtībā.

5.oktobrī festivāla dalībnieki tiks aicināti uz īpašu seansu kinoteātrī “KSuns”, kur tiks demonstrētas labākās desmit iesūtītās festivāla “Baltic FilmTales” īsfilmas, kā arī pasaules labākās īsfilmas no starptautiskā festivāla “Manhattan Short” 2024. gada programmas. Pēc filmu skates dalībniekiem būs iespēja pārrunāt savus sasniegumus un jaunākās kino tendences ar žūriju

    Projektu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

    Papildu informācijai lūdzam sazināties, rakstot e-pastu uz vai Facebook – https://www.facebook.com/taisamkino.

    Informāciju sagatavoja:

    Kristīne Kampenusa