Ukrainkas pilsēta pateicas Valmieras novadam par lielo atbalstu

Ukrainkas pilsēta pateicas Valmieras novadam par lielo atbalstu

Kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā Valmieras novada pašvaldība, uzņēmumi un iedzīvotāji ir aktīvi iesaistījušies palīdzības sniegšanā Ukrainai, nosūtot palīdzības kravas un uzņemot bēgļus. Viena no pilsētām, kas saņēmusi vairākas palīdzības kravas, ir Kijivas apgabalā esošā Ukrainka. Lai pateiktos par sniegto palīdzību un iepazītos ar profesionālās izglītības jomu un pašvaldības darbu, Valmierā viesojās Ukrainkas pilsētas deputāts, Ukrainkas profesionālā liceja metodiskās apvienības vadītājs Ivans Kiriļuks.

Viesis no Ukrainas tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un savas pilsētas pašvaldības un iedzīvotāju vārdā nodeva pateicības rakstu par sniegto palīdzību. Ukrainka no Valmieras novada saņēmusi humānās palīdzības kravas ar pārtiku, apģērbu un citām pirmās nepieciešamības precēm, kā arī jaudīgu elektrības ģeneratoru slimnīcai.

Vidzemes slimnīcā Ivans Kiriļuks iepazinās ar iestādes darbu, kā arī Ukrainkas pilsētas pašvaldības un tās bezpeļņas uzņēmuma “Primārās veselības aprūpes centrs” vārdā izteica pateicību Vidzemes slimnīcas kolektīvam par ārkārtīgi svarīgo un nenovērtējamo palīdzību. Viesis pauda, ka ļoti novērtē solidaritāti un sniegto atbalstu šajos grūtajos laikos, kā arī uzsvēra, ka mūsu palīdzība dod viņiem spēku un pārliecību par uzvaru.

Jāpiebilst, ka Vidzemes slimnīca kopš kara sākuma uz Ukrainku nosūtījusi palīdzības kravas ar elektrokardiogrāfijas iekārtu un ultrasonogrāfijas iekārtu, slimnīcas gultām un citu aprīkojumu.

Ukrainkas profesionālā liceja pārstāvis apmeklēja Valmieras tehnikumu. Vizītes mērķis bija iepazīt Valmieras tehnikumu, tā mūsdienīgo materiāli tehnisko bāzi, izzināt labās prakses piemērus. Abu izglītības iestāžu pārstāvji dalījās pieredzē, kā veidot pozitīvu izglītības iestādes tēlu un celt profesionālās izglītības prestižu, lai pēc 9. klases veiksmīgi piesaistītu audzēkņus ar labām sekmēm. Vizītes laikā tika pārrunātas dažādas sadarbības iespējas, kopīgu projektu izstrāde, ēnošanas vizītes Valmieras tehnikumā, kā arī profesionālās izglītības prestiža jautājumi.

Uzturēšanās laikā Valmierā Ivans Kiriļuks iepazinās ar pilsētu un pašvaldības darbu. Pēc atgriešanās Ukrainā viņš plāno sagatavot prezentācijas par Latvijā gūtajiem iespaidiem Ukrainkas pilsētas domes deputātiem, kā arī kolēģiem Ukrainkas profesionālajā licejā.

Vizītes noslēgumā Ivans Kiriļuks viesojās pie Jura un Alda Bitlāčiem, kuri pērnā gada nogalē ziedoja 2,8 kW elektrības ģeneratoru. Tas pašlaik nodrošina apgaismojumu un ventilācijas darbību Ukrainkas profesionālā liceja bumbu patvertnē. Sirsnīgās tikšanās laikā viņš pasniedza pateicību no Ukrainkas profesionālā liceja par dāsno ziedojumu un apliecināja, ka ģenerators joprojām labi darbojas un ir ļoti noderīgs, lai liceja audzēkņi un citi pilsētnieki varētu droši pavadīt patvertnē dažkārt pat vairākas stundas, gaidot, kad beigsies Krievijas raidīto raķešu un dronu uzbrukumi.