Tuvojoties 1. septembrim, Autotransporta direkcija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem potenciālās riska situācijas, lai ceļš uz skolu būtu drošs

Tuvojoties mācību gada sākumam, Autotransporta direkcija aicina vecākus pārrunāt ar saviem bērniem potenciālās riska situācijas, dodoties uz pieturu, šķērsojot ceļu vai braucot sabiedriskajā transportā, lai, saskaroties ar sarežģījumiem, bērns zinātu, kā rīkoties.

“Ņemot vērā, ka liela daļa bērnu ir ilgstoši mācījušies attālināti un nav izmantojuši sabiedrisko transportu, šogad ir īpaši svarīgi instruēt savu bērnu par to, kā rīkoties dažādās situācijās. Tāpat esam atkārtoti uzrunājuši pārvadātājus, atgādinot, ka par mazajiem pasažieriem ir jāparūpējas un nekad nedrīkst atteikt viņiem palīdzību. Gadījumos, kad runa ir par bērna drošību, šoferim ir jāzvana policijai, ja sazināties ar vecākiem nav iespējams. Šādi jārīkojas, neskatoties uz to, ka reiss var tikt aizkavēts un citi pasažieri galamērķī var nenokļūt laikus,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Vecāki ir aicināti pastāstīt saviem bērniem par to, kā rīkoties, ja, braucot sabiedriskajā transportā, gadās saskarties ar grūtībām. Pirmkārt, būtu vēlams pirms skolai konkrēto maršrutu izbraukt kopā ar bērnu. Otrkārt, būtu jānorāda, ka jebkurā neskaidrā jautājumā sākotnēji ir jāvēršas pie autobusa vadītāja. Treškārt, ja bērnam nav sava mobilā tālruņa, ir jāsagatavo zīmīte ar vecāku tālruņa numuru, lai vadītājs var sazināties. Ceturtkārt, nepieciešamības gadījumā jālūdz palīdzība apkārtējiem, piemēram, noskaidrojot pieturvietu, kur bērns atrodas, vai palūdzot sazināties ar vecākiem.

Ne mazāk svarīgi ir pārliecināties par drošu ceļa šķērsošanu, izkāpjot no sabiedriskā transporta. Autobusa izmērs ir liels, tāpēc pasažieris, kurš aiz tā stāv, nepārredz ceļa braucamo daļu un arī nav redzams citiem ceļa satiksmes dalībniekiem. Turklāt šobrīd, kad diennakts tumšais laiks iestājas agrāk, pasažierus, kuri nelieto gaismu atstarojošus elementus, pamanīt ir grūti.

Autotransporta direkcija pēdējo gadu laikā ir saskārusies ar gadījumiem, kad bērns ir iekāpis citā autobusā vai palaidis garām savu pieturu, aizbraucot tālāk līdz vietai, ko nepārzina. Nereti tādās situācijās bērni nobīstas, nezinot, kā tālāk rīkoties un pie kā vērsties. Tāpat bijuši gadījumi, kad pirmsskolas vecuma bērns reģionālā maršruta autobusā vēlas braukt viens pats (bez pavadoņa), lai gan bērnus šādā vecumā nedrīkst atstāt bez uzraudzības.

Par valsts SIA Autotransporta direkcija
Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129
E-pasts:

Foto: momenti.lv